Jakie kwiaty sztuczne są najczęściej wybierane na groby?

Listopad to miesiąc, w którym najczęściej odwiedzamy groby bliskich. Niestety żywe kwiaty cięte lub doniczkowe nie znoszą najlepiej warunków atmosferycznych fundowanych nam przez jesień. Chłodne poranki, a nawet przymrozki sprawiają, że rośliny szybko więdną. Dlatego, jeśli chcemy, by nagrobek przez długi czas prezentował się pięknie, lepiej postawić na efektowne sztuczne kwiaty, które swoim wyglądem dorównują wersjom stworzonym przez naturę.

Sztuczne kwiaty, czyli alternatywa, która przetrwa wiele miesięcy

Donice i wazony na nagrobkach wypełnione pięknymi hortensjami, mieczykami, kaliami i liliami prezentują się naprawdę ładnie. Aby osiągnąć taki rezultat, najlepiej zdecydować się na kwiaty sztuczne, które obecnie są tak doskonale wykonane, że ciężko odróżnić je od naturalnego pierwowzoru. Zarówno kolorystyka, jak i sam sposób produkcji zostały w dzisiejszych czasach dopracowane do perfekcji, dlatego nie musimy obawiać się nienaturalnie wyglądających, rażących wręcz w oczy kolorów oraz kształtów. Kupując sztuczne kwiaty na cmentarz, warto pamiętać, by były to dosyć duże, efektowne okazy, które gustownie zaprezentują się na płycie nagrobkowej. W tym roku najchętniej wybierane są hortensje w jasnych, subtelnych odcieniach, ponadczasowe róże o fioletowym zabarwieniu oraz okazałe chryzantemy. Nie zapominajmy jednak, że dobrze sprawdza się także klasyka, dlatego czerwone goździki bądź gerbery również wspaniale zdadzą egzamin.

Kwiaty sztuczne w okresie bożonarodzeniowym

Święto Zmarłych nie jest jedyną okazją, podczas której przystrajamy groby bliskich. Wiele osób decyduje się także na zmianę aranżacji kwiatowej przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym wyjątkowym czasie rzadziej pojawiają się wspomniane wcześniej chryzantemy, by ustąpić miejsca czerwonym bądź białym kompozycjom o zimowym charakterze, złożonym z kalii, anturium, amarylisów, róż czy poinsecji uzupełnionych gałązkami drzew iglastych. Oczywiście takie stroiki nagrobne mogą mieć dowolną postać, jednak w tym przypadku również warto zadbać o to, by zbyt małe pąki nie zostały przyćmione przez wyrazisty świerk bądź jodłę. Lepiej sprawdzą się tu okazałe sztuczne kwiaty, które doskonale podkreślą wyjątkowy klimat bożonarodzeniowej atmosfery.

Wybierając sztuczne kwiaty na cmentarz (zob. https://zniczefenix.pl/kwiaty-sztuczne/), możemy kierować się trendami, ale wiązanka złożona na grobie powinna być przede wszystkim gustowna. Unikajmy nietypowych, krzykliwych oraz nienaturalnych kolorów, a z pewnością stworzymy dopasowaną do okoliczności kompozycję, która oddaje nasz szacunek dla zmarłego.