Jakie odcienie żółtego sprawdzą się najlepiej w domu?

Kolor żółty ma sobie coś niezwykłego, co stale skłania ludzi do jego stosowania. Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami i coraz częściej można spotkać w nich niezwykłe odcienie żółtego, które wnoszą nie tylko ekspresję, ale też radość do każdego pomieszczenia. Czy istnieje jeden idealny odcień, który pasuje do wszystkich dodatków? Przekonajmy się! 

Odcienie żółtego w sypialni 

Pokój, w którym na co dzień odpoczywany, musi być perfekcyjnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, a także charakteru. Decydując się na zastosowanie ciepłego i przyjemnego koloru w tym wnętrzu możemy zwiększyć swoje szanse na skuteczny relaks, a także zaplanować każdy szczegół z największą dbałością.

Odcienie żółtego kojarzą się z wakacjami i beztroską, wpuszczenie promieni słonecznych do swojego domu za pomocą dobrze dobranej farby, bądź tapety, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jakie barwy kryją się w żółtym? 

Idealny odcień żółtego nie istnieje. Mimo tego, że takie stwierdzenie jest bardzo śmiałe, nie można inaczej ubrać w słowa upodobań wszystkich ludzi, którzy decydują się na zastosowanie takich barw w swoich wnętrzach. Każdy żółty, wyróżniony w palecie, ma w sobie coś niezwykłego, co zachwyca i wywołuje szczery uśmiech na twarzy. Również dodatki do żółtego to bardzo niepewny temat. Oczywiście możemy powiedzieć, że żółty pasuje do brązu, błękitu, szafiru, czerni czy zieleni, jednak to tylko od nas samych zależy, na jakie wykończenie żółtego się zdecydujemy.

Na rynku możemy znaleźć rozmaite barwy, które zdają się być uwielbiane przez wszystkie osoby, pragnące ciepłego i charakternego wnętrza, oto one:

  • cytrynowy żółty – czyli klasyczny kolor, pasujący do wnętrz pełnych światła i radości. Zawsze wygląda świeżo i bije od niego prawdziwy optymizm; 
  • pastelowy – ten stonowany i nieco przygaszony odcień świetnie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w sypialni; 
  • musztardowy – doskonały, jako dodatek do nowoczesnych wnętrz. Sofa, fotele czy zasłony w tym odcieniu robią prawdziwą furorę; 
  • kanarkowy – ten kolor przypomina swoim odcieniem nieco pomarańcz, jednak to wciąż żółty. Intensywny i krzykliwy będzie świetnym dodatkiem do tętniącej życiem kuchni; 
  • miodowy – piękny i urzekający, swoim odcieniem przypomina nieco musztardowy. Będzie się świetnie prezentował w łazienkach i pokojach kąpielowych; 
  • złoty – w odważnych i dużych przestrzeniach urzeknie każdego. Jego elegancja i szyk świetnie komponują się z intensywną zielenią, czernią, a także brązem. 

Aby wybrać swój ulubiony odcień żółtego należy dokładnie przejrzeć całą gamę produktów. Poznanie wszystkich możliwości kompozycji umożliwi nam stworzenie nietuzinkowej przestrzeni, która każdego dnia będzie napawała nas optymizmem.