Karnisz sufitowy aranżacje – jak dopasować karnisz do naszego wnętrza?

Karnisze tak naprawdę są niezbędne, gdy w swoim mieszkaniu chcemy mieć zasłony oraz firanki. Listwa maskująca karnisz przyda się, gdy planujemy sufitowe szyny. A jak możemy wykorzystać karnisze w mieszkaniu? Poznajmy karnisz sufitowy aranżacje.

Podwójny karnisz

Podwójny karnisz sufitowy aranżacje jest niezbędny, gdy na oknie planujemy umieścić zarówno firanki, jak i także zasłony. Pozwala nam to na przesuwanie niezależne od siebie oraz drapowanie tkaniny na każdym z drążków. Taki właśnie karnisz montowany był do sufitu czy też do ściany oraz składa się dokładnie z dwóch rurek, które są umieszczone od siebie w takiej odległości, aby nawet zmarszczenie gęste firan oraz zasłon nie powodowało, że tkaniny ściśnięte będą. Jednak karnisz podwójny jest także szybą (metalową bądź plastikową) sufitową z dwoma tunelami właśnie na uchwyty do zasłon. Jak widzimy, karnisze tego typu umieścić możemy także na oknie, który jest półokrągły. Wygląda to bardzo ciekawe. Inspirację tę zaczerpnijmy, gdy właśnie mamy okno okrągłe.

Listwa, która maskuje karnisz

Listwa maskująca karnisz się przyda, kiedy planujemy na szynie sufitowej umieścić zasłony oraz furany, która poza samą funkcjonalności nie ma w zasadzie kompletnie żadnych innych zalet. Na pewno nie zdobi, jak i także nie dodaje samej aranżacji charakteru. To listwa właśnie maskująca karnisz wieńczy dzieło oraz do tego podnosi estetykę we wnętrzu. Listwy gotowe maskujące, które możemy znaleźć obecnie w sklepach są wykonane przeważnie ze styropianu wysokiej jakości, który jest pokryty dla utwardzenia powłoką z kwarcowego kruszywa. Pozwala to jednocześnie na malowanie wielokrotne powierzchni bez jej jednoczesnego uszkodzenia.

Listwa, która maskuje karnisz występuje w naprawdę bardzo wielu wzorach. Najprostsze z nich wyglądają niczym cienkie belki o przekroju prostokątnym, a te bardziej dekoracyjne jak świetnie nam znane sztukateryjne listwy. Mają także bardzo różne rozmiary, które dobiera się zależnie od stylu aranżacji oraz wielkości wnętrza. Bardzo ciekawe jest to, że maskująca listwa na zamontowanie oświetlenia umieszczona od strony wewnętrznej taśma LED sprawdzi się świetnie w budowaniu po zmroku nastroju.

Warto odwiedzić kilka blogów modowych, na których znajdziemy mnóstwo inspiracji z karniszem w roli głównej. Niektóre kwestie nie przyszłyby nam w ogóle do głowy. Czasami (szczególnie gdy jesteśmy wzrokowcami) przemawia do nas dana inspiracja, gdy ją widzimy na fotografii, ale nie sam produkt, ale w całości zaaranżowane okno.