Kieliszki do szampana – niezbędne szkło degustatora procentowych trunków

Szampan od wielu lat stanowi nieodłączny element każdej imprezy. Toasty wznoszone tym musującym trunkiem kojarzą się z luksusem i chwilami przepełnionymi radością. Nic dziwnego, w końcu bąbelki w kieliszkach towarzyszą większości z nas podczas najważniejszych momentów w życiu. Aby nie tylko doskonale prezentowały się za szkłem, ale także doskonale smakowały jak najdłużej, niezbędne jest ich odpowiednie podanie. Do degustacji tego trunku wykorzystuje się tak zwane szampanówki. Czym są popularne kieliszki? Jak wyglądają? Oraz… dlaczego warto mieć je w swoim domu? O tym przeczytasz poniżej. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Eleganckie kieliszki do szampana idealne na co dzień i od święta

Lampka wyjątkowego trunku z bąbelkami stanowi zazwyczaj zwieńczenie ważnej chwili podczas różnorodnych uroczystości, między innymi wystawnych bankietów, szykownych imprez czy obchodzonych co roku świąt. Doskonałą okazją do wzniesienia toastu jest również sylwester. Dlatego, ze względu na uroczyste okoliczności, również kieliszek do szampana powinien być elegancki i oryginalny. W końcu nie bez powodu powstały stwierdzenia, takie jak „szampańska noc” czy „szampańskie życie”.

Na szczególną uwagę zasługują minimalistyczne kieliszki do szampana, które ze względu na swoją prostotę, przyciągają wzrok i podkreślają największe walory tego niskoprocentowego alkoholu. W końcu nie od dziś wiadomo, że piękno to klasyka. Podążając za tym stwierdzeniem, warto zdecydować się na zakup wyjątkowych, klasycznych szampanówek, które z pewnością nadadzą podniosłości każdej chwili.

Dlaczego kieliszki na szampana powinny być wysokie i smukłe?

Wiele osób zastanawia się, jakie powinny być idealne kieliszki do szampana – płaskie, wysokie, a może szerokie? Dlaczego nie można podać tego trunku w tym samym szkle, co wino? Otóż sekret cennego alkoholu, jakim jest szampan, tkwi w bąbelkach. Smukłe i wysokie kieliszki sprawią, że na dłużej pozostaną one w trunku, tym samym przedłużając jego świeżość oraz walory smakowe. Ponadto dzięki nietypowej formie spowodują wolniejsze nagrzewanie się znajdującej w nich cieczy oraz jej odgazowywanie.

Jakie kieliszki szampanówki wybrać na ważne uroczystości?

Przyjęcie noworoczne, okrągły jubileusz czy awans w pracy to momenty, kiedy toast z bąbelkami jest wręcz wskazany. Jakie lampki do szampana w tych chwilach sprawdzą się najlepiej? Wszystko zależy tak naprawdę od preferencji. Dla jednych doskonałym wyborem okazują się minimalistyczne szampanówki, podczas gdy dla innych jedynym właściwym rozwiązaniem są kryształowe kieliszki do szampana, wyróżniające się oryginalnym stylem oraz klasyczną formą znaną od setek lat. Kolejną opcją są specjalnie zaprojektowane szklanki do szampana. Nieco szersze oraz rzadziej spotykane z pewnością przyciągną spojrzenia gości, podobnie jak nowoczesny puchar do szampana, charakteryzujący się płaską i szeroką czarką przytwierdzoną do wysokiej i niezwykle smukłej nóżki. 

Wybór naczynia do bąbelkowego, delikatnie musującego trunku jest naprawdę ogromny. Dostępne na rynku kieliszki różnią się między sobą głównie kształtem, rozmiarem, wysokością oraz grubością szklanej tafli. Dlatego chcąc znaleźć szkło idealne, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim własne preferencje. Pamiętaj, klasyka zawsze się sprawdzi i obroni, lecz jeśli jednak marzysz o czymś bardziej oryginalnym, postaw na nowoczesne szkło w mniej oczywistej formie i zachwyć wszystkich wyjątkowością chwili!