Kilka porad odnośnie aranżacji salonu

Luxurious Modern interior of living room, gray sofa on white flooring and white wall,3d rendering

Salon to pomieszczenie będące praktycznie najważniejszą częścią domu. Z tego względu wnętrze powinno nie tylko estetycznie się prezentować, ale jednocześnie gwarantować funkcjonalność. Dowiedz się, jak zaaranżować pomieszczenie i na co zwrócić szczególną uwagę!

Jak urządzić salon – nowocześnie czy klasycznie?

Na etapie aranżacji wnętrza zawsze pojawia się dokładnie to samo pytanie: nowoczesny salon czy design klasyczny? Tak naprawdę to kwestia indywidualna. Warto pamiętać, że design o nieco bardziej konserwatywnej formie nie jest przestarzały – ciągle wiele nowych wnętrz jest aranżowanych dokładnie w ten sposób. Możesz przeglądać fotografie dostępne w sieci, aby znaleźć inspiracje pod kątem organizacji przestrzeni w salonie. Przede wszystkim określ, jaki dokładnie design jest zgodny z Twoimi preferencjami. Najpopularniejsze koncepcje to styl nowoczesny, klasyczny oraz skandynawski. Zastanawiasz się, jak urządzić salon, aby był modny? Wszystkie wspomniane przez nas formy designerskie są aktualnie na topie. Możesz więc pobudzić swoją kreatywność oraz wyobraźnię, aby wnętrze zaaranżować dokładnie tak, jak chcesz!

Wystrój salonu – na co zwrócić uwagę?

Warto czerpać inspiracje dotyczące designu salonu z różnych miejsc, na przykład stron internetowych. Nie zapominaj jednak, że wnętrze powinno być utrzymane w spójnej stylistyce. Oznacza to, że zarówno posadzka, jak i kolory ścian powinny współgrać z dekoracjami oraz umeblowaniem. Wówczas wystrój salonu skupi na sobie wzrok gości oraz domowników. Ważnym elementem wnętrza są meble wykorzystywane na co dzień do odpoczynku. Dlatego zwróć szczególną uwagę na sofy salonowe, a także fotele oraz ewentualne pufy. Ważne jest, aby wyposażenie to mogło ze sobą współgrać. Jeżeli cenisz estetykę i dbałe wykończenie, postaraj się przygotować wystrój salonu jedyny w swoim rodzaju, który na dodatek będzie zgodny z aktualnymi trendami. Pomieszczenie może być wykończone również w takim stylu, jak pozostałe pokoje. Wówczas całe mieszkanie świetnie się zaprezentuje i pozytywnie zaskoczy. Pamiętaj, że nie musisz się ograniczać – poszczególne koncepcje możesz ze sobą łączyć i mieszać, aby uzyskać jak najlepszy efekt, zgodny z Twoimi indywidualnymi preferencjami względem designu.

Aranżacja salonu w myśl przestronności

Nie zapominaj o przestronności. Aranżacja salonu musi być komfortowa, bowiem z tego pomieszczenia będziesz korzystać dosłownie każdego dnia. Wybieraj meble, które są więc dopasowane nie tylko stylistyką, ale również gabarytami. Jeżeli Twój klasyczny lub nowoczesny salon jest duży, konieczny będzie wybór odpowiednio większej sofy lub zdecyduj się na narożnik. Następnie dobierz fotele, najlepiej o takiej samej stylistyce. Meble te znajdziesz między innymi w kolekcji sklepu internetowego Versanis. Dostępny asortyment pozwala przygotować zjawiskową aranżację salonu, łącząc urokliwy design z funkcjonalnością. Oferta obejmuje także meble pod postacią stołów i krzeseł, półek, biurek, czy nawet łóżek. Możesz więc urządzić praktycznie każde pomieszczenie w swoim domu, nie tylko salon.