Kim jest Barbara Tomkowiak?

Pochodząca z Poznania Barbara Tomkowiak jest lubianą, polską artystką kabaretową, która na co dzień pilnie strzeże swojej prywatności. Mimo aktywnej obecności na wielu estradach i scenach kabaretowych w całej Polsce, prywatnie niewiele o sobie mówi i co ciekawe w świecie mediów, do dziś nie udzieliła żadnego wywiadu, w którym mówiłaby coś więcej o sobie poza sceną. Dodaje to jej postaci niewątpliwego smaczku i prasowego zaciekawienia!

Barbara Tomkowiak – twórczość i praca

Aktualnie Tomkowiak jest członkinią Formacji Chatelet, znanej też jako Teatr lub Kabaret Form Niebywałych. Jego skład poza artystką uzupełnia aktualnie dwóch znanych kabareciarzy: Adam Małczyk i Karol Wolski. Formalnie do składu Formacji Chatelet Tomkowiak dołączyła podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w 2014 roku, w Kielcach, ale już w 2013 współpracowała z tą grupą w ramach rozrywkowego programu emitowanego na antenie TVP2 „Dzięki Bogu już weekend”. Dziś, wraz z Formacją występuje na licznych scenach kabaretowych, zdobywając liczące się w tej branży nagrody na największych festiwalach kabaretowych w Polsce. Grupa w całości współpracuje także z Teatrem Groteska.

Tomkowiak przyznaje, że w swojej pracy najbardziej ceni możliwość improwizacji, której żadna inna sztuka nie daje tak mocno, jak kabaret. To dzięki możliwe jest utrzymanie zainteresowania widzów, sprawiając jednocześnie, że grane skecze są naprawdę żywe i zmienne, a nie tylko „autentyczne” z nazwy.

Przez długi czas artystka była również członkinią Grupy Improwizującej GZIK oraz cenionego w Polsce kabaretu Adin i Kabareciarni Laskowika.

Barbara Tomkowiak ma na swoim koncie także debiut kinowy. W 2007 roku zagrała jedną z głównych ról w komediowych filmie „Zamknięci w celuloidzie”. Produkcja ta spotkała się z dużym uznaniem krytyków i widowni, a w 2008 roku otrzymała wyróżnienie w kategorii kina niezależnego podczas gdyńskiego, XXII Festiwalu Filmów Fabularnych.

Większość widzów w Polsce kojarzy jednak artystkę nie tylko ze scen kabaretowych czy roli w filmie. To właśnie ona, wraz z Formacją Chatelet brała udział w dużej kampanii reklamowej emitowanej w telewizji, a której celem było ocieplenie wizerunku popularnego serwisu pożyczkowego wonga.com.

Fani poznańskiej artystki kabaretowej mogą śledzić jej profil na Facebooku. Od dłuższego już czasu, bo od 2014 roku (!) prowadzi Fanpage, na którym dzieli się z widzami fotografiami z występów ale i zza kulis. Na social mediach obserwuje ją ponad 4000 osób. Od niedawna można ją również znaleźć na lubianym przez młodsze pokolenie Instagramie.