Kim jest Dominik Strzelec?

Większości polskich widzów Dominik Strzelec znany jest przede wszystkim, jako prowadzący popularny program „Usterka”. Wciela się w nim w rolę fachowca i specjalisty od spraw budowlanych, wychwytując jednocześnie niedociągnięcia fachowców – zarówno wykonujących prace remontowe w Polsce, jak i poza jej granicami. Co ciekawe już od września 2021 po kilku latach przerwy znów wraca na antenę i będzie weryfikował rzetelność budowlańców zajmujących się remontami domów. Na fanów serii czeka aż 30 zupełnie nowych odcinków, które będą emitowane w TTV oraz na platformie Player.pl

Dominik Strzelec – pasje i kariera telewizyjna

Poza kultową już „Usterką”, innymi dobrze znanymi programami, które prowadził są „Odlotowy ogród” nadawany w TTV oraz „Polowanie na ogród” emitowane w HGTV. W tej ostatniej produkcji Strzelec szuka uczestników do swojego show w sklepach ogrodniczych, a następnie, po rozmowie z ludźmi decyduje, którym z nich pomoże w remoncie ich ogrodu i zmianie jego dotychczasowego wyglądu. Tu warto dodać, że prywatnie artysta telewizyjny sam jest miłośnikiem prac ogrodowych, a realizując je przy własnym domu wychodzi z założenia, że to właśnie odpowiednio pielęgnowane rośliny mogą wpływać na nasz nastrój i relacje z ludźmi. W jego ogrodowych inspiracji wprost czuje się tę pasję do przyrody!

Prywatnie Strzelec od lat zajmuje się nie tylko pracami budowlanymi, ale przede wszystkim ogrodnictwem i to właśnie jemu poświęca liczne artykuły pisane na swojej stronie internetowej. Regularnie pisze o swoich ogrodniczych wyzwaniach, pokazuje metody na rozwiązanie popularnych problemów związanych z działką, demonstruje sprytne projekty ogrodów, sposoby ich odnawiania i przywracania im blasku, codzienne prace wymagające wykonania o różnych porach roku, oraz sposoby na tzw. bio ogrody. Osobno prowadzi też własny profil na Facebooku i aktywne konto na Instagramie, które obserwuje dziś ponad 63 000 followersów. Ogrodnicze filmy z jego udziałem można znaleźć nie tylko w bazie HGTV ale również na youtubie, a przyrodniczymi zdjęciami dzieli się też na Pintereście.

Jest jednym ze zdecydowanie najbardziej aktywnych celebrytów, którzy jednocześnie stale budują swój wizerunek i robią to w sposób bardzo sympatyczny, nie bazujący na skandalach i przyjemny w odbiorze. To właśnie jego charakter i spokojny sposób wypowiadania się na ekranie przysparza mu dziś wielu fanów.

Starsze odcinki programów, w których brał udział lub które sam prowadził, można znaleźć na platformie Player.pl. Są to m.in. „Testerzy extra”, „Polowanie na ogród”, „Odlotowy Ogród”, „Testerzy” i oczywiście „Usterka”.

Dominik Strzelec sam o sobie mówi, że jest podróżnikiem lubiącym wyzwania, kocha snowboard i jest fanem piłki nożnej.