Kim jest Jakub Kucner?

Człowiek, którego kochają światła jupiterów – tak mówi się o przystojnym fotomodelu, jakim jest urodzony w 1988 roku Jakub Kucner. Wielokrotnie nagradzany podczas konkursów na mistera Polski, angażujący się w akcje społeczne i charytatywne, widoczny na ekranie filmów, reklam i seriali, prowadzący treningi personalne, a do tego mający na swoim koncie również prowadzenie programów telewizyjnych. W świecie mediów to niemalże człowiek orkiestra!

Jakub Kucner – fotomodel, aktor, prezenter telewizyjny

Kucner jako doskonale rozpoznawalna twarz polskiej sceny modelingowej i artystycznej, jest w sieci prawdziwą, medialną osobowością. Prowadzony przez niego profil na Instagramie zrzesza taką liczbę fanów, jakiej nie powstydziłby się nawet najbardziej uznany polski aktor. Regularnie jego zdjęcia obserwuje i komentuje w tym miejscu ponad 317 tysięcy fanów, a liczba ta systematycznie rośnie.

Zanim Jakub Kucner pojawił się w show biznesie, pracował w sieci sprzedaży znanego klubu fitness. To właśnie tam zaczął mocniej interesować się sylwetką i fizycznością ciała, co przełożyło się na jego późniejsze treningi i skierowanie uwagi w stronę rynku trenerów personalnych. Do dziś aktywnie ćwiczy fitness, chodzi na siłownię i sam zajmuje się trenowaniem osób, którym zależy na zbudowaniu doskonałej, zdrowej muskulatury. W młodości lubił grywać w piłkę nożną, ale też aktywnie trenował wioślarstwo.

Wykształcenie: ukończył poznańskie WSNHiD, jest absolwentem kulturoznawstwa, medioznawstwa, ale i studium aktorskiego.

Kariera modelingowa, sukcesy:

  • Mister Polski 2017
  • Wicemister Global 2018
  • I Wicemister Supranational 2018

Podczas udziału w konkursie na Mistera Polski poznał swoją przyszłą partnerkę, Karolinę Zagozdon, z którą założył później fundację „Power Changers”, wspomagającą ubogie dzieci z Afryki. Przez cały czas swojej działalności jest aktywny w różnego typu akcjach społecznych, długo współpracował m.in. ze Stowarzyszeniem „Mali Bracia Ubogich”. W Gambii był na misji humanitarnej i jak sam przyznaje, jest zdeklarowanym społecznikiem i aktywistą.

Kariera filmowa, serialowa i telewizyjna:

  • „Barwy szczęścia” 2013
  • „Lekarze na start” 2017
  • „Na sygnale” 2016
  • „Zawsze warto” 2019
  • „M jak miłość” 2019

W maju 2018 aktor jako debiutant roku nominowany był do nagród „Gwiazd Plejady”, a na fali popularności, w 2019 został również zaproszony do programu rozrywkowego „Dancing with the Stairs. Taniec z gwiazdami”. Doskonale sprawdza się również jako konferansjer i prowadzący różnorodne programy telewizyjne.