Kim jest Konrad Wieniawa Narkiewicz?

Konrad Wieniawa Narkiewicz jest ojcem jednej z najpopularniejszych aktorek w polskim show-biznesie, Julii Wieniawy. Mężczyzna jest artystą plastykiem i laureatem wielu nagród. To właśnie po nim aktorka odziedziczyła zamiłowanie do sztuki. Jak wygląda Konrad Wieniawa Narkiewicz i co wiemy na jego temat? Jeśli jesteście ciekawi, przeczytajcie poniższy artykuł.

Konrad Wieniawa Narkiewicz. Kim jest ojciec Julii Wieniawy?

Rodzice Julii Wieniawy rozstali się, gdy była małą dziewczynką. Karierą aktorki kieruje jej mama. Podczas gdy Marta Wieniawa-Narkiewicz pełni funkcję agentki młodej gwiazdy, towarzysząc jej podczas ważnych wydarzeń i wywiadów w telewizji, ojciec Julii pozostaje w cieniu. Jakiś czas temu pojawiły się nawet pogłoski, że aktorka nie utrzymuje kontaktów z ojcem. Gwiazda przyznała jednak, że podziwia go za jego wiedzę i niekwestionowany talent.

Okazuje się, że Konrad Wieniawa-Narkiewicz jest malarzem i plastykiem. Artysta ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, jest m.in. laureatem Wielkiego Konkursu Malarskiego Na Najlepszy Wizerunek Warszawy w (2000), zajął I miejsce za rysunek w Konkursie „Ziemia Obiecana” na Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi (2003), był nominowany do nagrody- Triennale Autoportretu w Radomiu (2003) i otrzymał wyróżnienie na Grand Prix Międzynarodowego Biennale Malarstwa „Quadro Art” w Łodzi (2014). Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Ważniejsze z nich to: „Confluences”, zbiorowa wystawa, którą pokazano m.in. w Japonii i Belgii (1992), Galeria Promocyjna, Warszawa (1999), Stara Pomarańczarnia – Łazienki Królewskie, wystawa pokonkursowa (2000), Quadro Art, wystawa pokonkursowa w Łodzi (2014). Artysta nazywa swoje obrazy „zhumanizowanymi pejzażami”, wedle sentencji Johna Bergera:

Pole, które się przed tobą rozpościera, wydaje się mieć takie same proporcje, jak twoje życie.

Konrad Wieniawa-Narkiewicz ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Studiował również na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jego prace pokazywano na wystawach w Polsce i za granicą. Jest również nauczycielem — wykłada projektowanie graficzne w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie, a także uczy malarstwa, grafiki i rzeźby w Młodzieżowej Akademii Artystycznej. Oprócz Julii Wieniawy, ma jeszcze córkę, Alicję. Dziewczyna jest młodsza od sławnej siostry i także jest aktorką.