Kim jest Marcin Łopucki?

Urodzony w 1974 roku Marcin Łopucki jest światowej sławy kulturystą i sportowcem, który od ponad dwunastu lat jest również mężem znanej polskiej aktorki, Katarzyny Skrzyneckiej. Jako wzięty kulturysta i osobowość medialna, z powodzeniem prowadzi własny profil na Instagramie, gdzie obserwuje go ponad 10 000 osób. Dzieli się z internautami m.in. zdjęciami z siłowni, zawodów, podróży, ale i z życia prywatnego.

Marcin Łopucki – kariera i osiągnięcia

Łopucki od wczesnej młodości związany jest ze światem sportu i kulturystyki. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia, medale i wyróżnienia sportowe, a swoją sylwetką zachwyca nie tylko młodsze pokolenie.

  • Mistrz Świata w kulturystyce klasycznej weteranów
  • Mistrz Polski w fitness gimnastycznym
  • Mistrz Europy w fitness gimnastycznym
  • Wicemistrz Świata w fitness gimnastycznym
  • Czterokrotny World Champion w kategorii Classic Bodybuilding IFBB
  • Wice champion świata w fitnessie IFBB

Poza karierą na zawodach sportowych i wybiegach kulturystycznych, Marcin Łopucki jest również trenerem fitness i przygotowuje oraz szkoli młodych sportowców do kariery w fitnessie kulturystycznym. Cieszy się dużą sympatią publiczności i uznaniem w środowisku sportowym, co przekłada się również na fakt częstego pojawiania się w prasie branżowej. Dla wielu młodych sportowców: zdecydowany wzór do naśladowania i przykład tego, jak daleko można dojść dzięki konsekwentnej pracy i wymagającym treningom.

Uznanie zyskał również swoją bohaterską postawą w czasie wakacyjnego pobytu w Mielnie, w 2013 roku. To właśnie on jako pierwszy rzucił się na ratunek trzynastolatce, która zaczęła tonąć podczas zbyt bliskiej kąpieli przy falochronie. Żeby uratować jej życie, musiał nurkować i odblokować nogi zablokowane między palami falochronu. Wszystko skończyło się na szczęście dobrze, a Łopuckiemu przydało się wcześniejsze doświadczenie w pracy ratownika, jeszcze z czasów, gdy nie był osobowością znaną medialnie.

W 2020 roku przeszedł poważną operację brzucha, która uniemożliwiła mu tak intensywne zajmowanie się sportem, jak wcześniej, ale nadal jest bardzo aktywny, organizuje dla fanów konkursy sportowe i zajmuje się treningiem personalnym.

Prywatnie jest mężem Katarzyny Skrzyneckiej i mimo wielu lat związku, media nadal żyją historią ich poznania się. Para najpierw była sąsiadami w apartamentowcu na jednym z warszawskich osiedli (Skrzynecka była wtedy jeszcze ze swoim pierwszym mężem), z czasem sąsiedzka znajomość zamieniła się w przyjaźń, a dopiero na końcu połączyło ich uczucie i małżeństwo.