Kim jest Mariusz Węgłowski?

Urodzony w 1976 roku Mariusz Węgłowski wcale nie zamierzał być osobowością medialną, ani doskonale rozpoznawalnym, polskim aktorem. Zanim pojawił się na ekranach telewizyjnych pod postacią dobrze znanego policjanta, kilka lat służył w polskiej policji, był również antyterrorystą. Nic więc dziwnego w tym, że jego postać doskonale się później sprawdziła w rolach mundurowych. Można powiedzieć, że reżyserzy celowo obsadzają go głównie w takich kreacjach, ponieważ jest w nim nadzwyczaj wiarygodny.

Mariusz Węgłowski – role w filmach i kariera muzyczna

Aktor ma na swoim koncie nie tylko role telewizyjne i serialowe, ale także karierę muzyczną. Od czasów, gdy pracował w policji minęło już wiele lat, a on sam podkreśla, że dzięki filmowi może rozwijać różne swoje umiejętności. W pracy mocno zaangażowany, konkretny i kompetentny, co być może jest także pozostałością po dawnym zawodzie. Jak mówi, policjantem jest się przez 24 godziny na dobę, a praca ta przenika każdy element Twojego życia i jest nie tylko kształcącym zawodem, ale i pasją. Tę pasję do odgrywania ról mundurowych widać też po nim na ekranie.

Debiut Mariusza Węgłowskiego to rola w serialu „Fala Zbrodni” emitowanym na antenie Polsatu. W produkcji zaczął grać w 2006 roku i od tamtego czasu jest rozpoznawany właśnie jako wiarygodny odtwórca ról policjantów, oficerów ABW i innych stanowisk mundurowych.

Aktor aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Prowadzi swój profil m.in. na Instagramie, gdzie codziennie dzieli się z widzami zdjęciami z planów filmowych, ciekawostek swojego życia i pasji. Aktualnie obserwuje go już ponad 75 000 osób! Dodatkowo, prowadzi też autorski fanpage na Facebooku, gdzie zrzesza ponad 41 000 obserwujących.

Filmografia:

  • „Fala Zbrodni” 2006
  • „Pierwsza miłość” – serial, w którym wciela się w rolę żołnierza
  • „Policjantki i policjanci” – serial paradokumentalny, w którym gra od 2014, pokazując postać mundurowego, Mikołaja Banacha, z której dzisiaj jest najlepiej znany
  • „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” w latach 2016 oraz 2017
  • Gościnnie w 2016 zagrał w „Świecie według Kiepskich”, a później, od 2020 roku pojawiał się też na planach „Komisarza Alexa”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” oraz „Święty”

Kariera muzyczna:

  • Album „Odwieczna walka”, w którym wykonał piosenkę do serialu „Policjantki i policjanci”, pokazując się od strony artysty potrafiącego łączyć w jednym utworze rap i hip-hop. Utwór ten można znaleźć na youtubie i spotify, a do dzisiaj odsłuchało go ponad cztery i pół miliona widzów, co w przypadku debiutu muzycznego jest rewelacyjnym osiągnięciem.
  • Płyta „Mówię Wam” – sygnowana już własnym nazwiskiem, autorska.

Aktor występował także w licznych programach rozrywkowych, m.in. „Taniec z gwiazdami”.