Kim jest Roger Karwiński?

Urodzony w 1994 roku Roger Karwiński, znany jest polskim widzom przede wszystkim dzięki roli w popularnym serialu telewizyjnym „Niania”. Występował w nim już jako jedenastolatek, wcielając się od roku 2005 w rolę Adama Skalskiego, syna głównego bohatera. Dziś nie pojawia się już w filmach, ale prowadzi na Youtubie popularny kanał związany z poradami video dotyczącymi gier komputerowych. Jest również prowadzącym program „Z kamerą w internetach”.

Roger Karwiński – kariera medialna

Aktor urodził się w Sosnowcu i do dziś mieszka na Śląsku. Uczył się w III, gliwickim Liceum Ogólnokształcącym, a na ekranach debiutował już jako dziecko. Najpierw wystąpił w rozrywkowym, dziecięcym programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola”, a w roku 2004 zagrał swoje pierwsze przedstawienie teatralne na deskach Teatru Dzieci Zagłębia (Będzin). Jego debiutem teatralnym był wówczas musical „Książę i żebrak”, w którym zagrał tytułową rolę, odgrywając postać księcia Edwarda Tudora. Grał także w Teatrze Polskiego Radia, w którym wcielił się m.in. w rolę Damiana w popularnym słuchowisku „Plazmowa pułapka”.

W teatrze pojawił się m,in w takich spektaklach jak:

  • „Makbet” – w Chorzowskim Centrum Kultury
  • „Akademia Pana Kleksa” – w Teatrze Roma
  • „High School Musical” – w Gliwickim Teatrze Muzycznym
  • Czy w musicalu „Oliver” – w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Popularność przyniósł mu jednak dopiero serial „Niania”, w którym grał w latach 2005-2009. Później pojawił się również na planie serialu „Na Wspólnej” (w roku 2008) oraz w epizodycznej roli ucznia w serialu „Plebania” (w 2009). Można powiedzieć, że na tych rolach skończyła się jak dotąd jego filmowa kariera.

Z racji na przyjemny w odbiorze, ciepły głos, był chętnie angażowany do ról dubbingowych. Jego głos można słyszeć m.in. w takich produkcjach jak „Nie ma to jak hotel” (z roku 2005), „Co gryzie Jimmy’ego” (z 2006), „Kudłaty zaprzęg” i „Fallout 3” (z 2008) oraz „Scooby Doo: Wakacje z duchami”, gdzie podkładał głos postaci Luke’a (2010).

W 2006 Karwiński wystąpił w popularnym programie „Rozmowy w toku”, w odcinku „Mój dzieciak robi karierę”.

Roger Karwiński sam przyznaje, że po kultowej roli w „Niani” próbował różnych rzeczy związanych z aktorstwem i sztuką, ale każda kolejna była coraz mniej medialna. Miewał trasy koncertowe połączone ze stand-upem, występował w teatrze, ale ostatecznie skupił się na własnym, dotyczącym gier kanale na youtubie i zniknął z wielkiego ekranu. Wspomniał też, że pracuje nad własną grą, ale szczególny nie są nikomu znane.