Klasycznie piękna willa parkowa

Nietuzinkowy projekt domu, który zachwyca od pierwszych chwil swoją gracją i urokiem? Jeśli właśnie tego szukasz to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę zalety płynące z Willi Parkowej. Ten ciekawy dom doskonale sprawdzi się w przypadku 5 osobowej rodziny, w której każdy członek pragnie mieć skrawek prywatności. Otwarta konstrukcja parteru pozwala na spędzanie wspólnych chwil, niewielkie poddasze zaś świetnie spełnia swoje zadanie, jako strefa prywatna dla wszystkich domowników. Sprawdź co ciekawego przygotował dla Ciebie nieco mniejszy metrażowo projekt, pochodzący z serii rezydencji parkowej.

Willa parkowa, czyli estetyka i praktyczność w jednym! 

Rozłożysta bryła tego nietuzinkowego budynku sama w sobie jest największym wyrazem klasy. Otwarta przestrzeń parterowa umożliwia maksymalne wykorzystanie światła słonecznego, a także powierzchni użytkowej. Wielospadowy dach zdaje się być wykonany zgodnie z obowiązującymi trendami, a także z delikatnym nawiązaniem do staromodnego piękna. Dwustanowiskowy garaż, należący do domu, z powodzeniem pomieści każdy pojazd, ale też może posłużyć jako prywatny zakład mechaniczny, gotowy na przyjęcie największych wyzwań. Zadaszony taras stwarza doskonałą okazję do spędzania czasu wspólnie z rodziną i znajomymi. 

Co znajdziemy w środku willi parkowej? 

Oglądając projekt tej nietuzinkowej rezydencji z zewnątrz możemy z całą pewnością stwierdzić, że nie należy on do typowych konstrukcji, które na co dzień dostrzegamy. Wnętrze bryły charakteryzuje się zastosowaniem zarówno nowoczesnych, jak i funkcjonalnych rozwiązań, które sprzyjają całej rodzinie. Praktyczne połączenie salonu, jadalni holu i kuchni pozwala na ciągły kontakt z członkami rodziny, a zaprojektowana antresola pozwala na stworzenie przestrzeni pełnej luksusu i elegancji. 

Ważnym elementem, zastosowanym podczas tworzenia tego projektu, jest oddzielenie części dziennej od prywatnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z powodzeniem organizować rodzinne przyjęcia bez obawy o utratę swojej prywatności. Apartament rodziców, znajdujący się w strefie prywatnej, przewiduje osobną toaletę, dzięki czemu przestrzeń prywatna zostaje jeszcze bardziej zwiększona. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane w przypadku pokoi dziecięcy, dzięki czemu najmłodsi podczas okresu dorastania zachowają swoje osobiste sprawy dla siebie. 

Willa parkowa, mimo reprezentatywnego charakteru, cechuje się niskimi kosztami budowy, a także ekonomicznością. Zastosowanie się do gotowych kosztorysów pokazuje nam, że wykończenie domu pod klucz będzie kosztowało niewiele ponad 550 tysięcy.