Kolor oberżyna – co to za kolor oraz gdzie jest wykorzystywany?

Kolor oberżyna obecnie jest kolorem niesamowicie popularnym. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ prezentuje się naprawdę pięknie oraz ciekawie. Gdzie jest najczęściej ten kolor wykorzystywany? Sprawdźmy.

We fryzjerstwie

Kolor oberżyna pojawia się bardzo często we fryzjerstwie. Jeśli tylko marzymy o kolorowych włosach, ale zawsze brakowało Ci odwagi, to jest to już czas gdy warto się przełamać oraz nieco przefarbować włosy. Tenże trend jakim jest kolor oberżyna jest idealny dla nas. Tak naprawdę kolor oberżyna to obecnie największy trend przy koloryzacji włosów. Jest on idealny, kiedy myślimy o rozpoczęciu farbowania swoich włosów na niestandardowe oraz intensywne kolorowy. Oberżyna wygląda niesamowicie naturalnie oraz komponuje się świetnie z odcieniami ciemnymi włosów. Warto się przekonać.

Kolor oberżyny się sprawdzi idealnie do zrobienia na włosach ciemnych refleksów. Nie rzuca się zbyt bardzo w oczy, a do tego sprawia jednocześnie, że fryzurka nasza nabiera mocnego charakteru.

Z kolei ombre w odcieniu zgaszonym oberżyny wyglądać będzie jeszcze bardziej delikatniej oraz także subtelniej. Jest to fryzurka idealna do rozpoczęcia przygody z koloryzacją włosków na odcienie nienaturalne.

Czy oberżyna jest kolorem odpowiednim dla odważnych? W odcieniu intensywnym nałożona na całej długości włosów, wygląda niesamowicie intrygująco, a do tego bardzo klasycznie. Można także pokusić się o dwa, zgaszone odcienie oberżyny, które się świetnie prezentują w wersji z pasemkami jaśniejszymi.

W aranżacji wnętrz

Jednak kolor oberżyna nie jest tylko kolorem wykorzystywanym we fryzjerstwie. Okazuje się, że bardzo często jest to kolor wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Musimy przyznać, że jest to kolor nieco odważny. Możemy jednak dobierać różne odcienie oberżyny. Gdy nasze mieszkanie nie jest zbyt jasne, to nie możemy „dobić” go jeszcze ciemną oberżyną. Byłby to dosłownie „strzał w kolano”. W takim wypadku wybierajmy jaśniejszy kolor oberżyny. Tak samo postawmy na jasną oberżynę w momencie, gdy nasze mieszkanie oraz konkretne pomieszczenie, w którym chcemy wykorzystać ten kolor nie jest zbyt małe. Nie warto ryzykować.

Można poczytać nieco w sieci o pewnych trikach, które sprawdzą się w przypadku aranżacji wnętrz. Dzięki temu dowiemy się także jak zestawiać ten niestandardowy kolor z innymi kolorami czy też z fakturami. Miejmy na uwadze, że projektowanie wnętrz i czasem niestandardowe połączenia mają nam sprawić radość i musimy się przy tym dobrze bawić. Na pewno chwile te będą niezapomniane.