Komoda biała wpisuje się w każdy styl aranżacji

Komoda biała to ten rodzaj mebla, który wpisywany jest do wyszukiwarek najczęściej, oprócz standardowych mebli tworzących podstawowe wyposażenie każdego domu. Komoda w większości domów tworzy swoiste zaplecze, support, który musi spełniać wiele funkcji. Teoretycznie przy dużej ilości półek szaf można byłoby się obejść bez komody a z drugiej strony to ona wprowadza do mieszkania lekkość, tworzy wokół siebie miłą przestrzeń, przykuwa wzrok wchodzących. 

Komoda biała do sypialni i salonu, a nawet pokoju dziecka

Białe meble do sypialni wybierają najczęściej osoby młode. To trend, który pojawił się wraz z popularyzacją stylu skandynawskiego czy prowansalskiego. Sprawdza się on szczególnie w sypialni, która dzięki bieli staje się jasna, przytulna i pastelowa. Podstawowy wystrój sypialni tworzy szerokie łóżko, szafy wolnostojące lub w zabudowie, nocne stoliki, czasem fotel oraz w przypadku zastosowania białych mebli komoda biała. Pełni ona w sypialni kilka funkcji, zwykle wyposażona jest w szuflady, do których wkłada się bieliznę osobistą lub pościelową. 

Bardzo często blat komody białej zamienia się w toaletkę, na której pani domu ustawia podręczne kosmetyki, tworząc z nich niezwykle kobiecy atrybut codzienności. Zamiast kosmetyków wielu użytkowników ustawia oprawione w ramki zdjęcia, takie mniej oficjalne, które są zbyt prywatne, by oglądały jest przypadkowe osoby. 

Rola komody białej w salonie

Biała komoda wybierana jest często również do salonu, nawet wówczas, gdy pozostałe meble nie są białe. Styl eklektyczny doskonale radzi sobie z różną formą mebli i ich kolorystyką. Dlaczego biała komoda sprawdzi się w salonie? Ponieważ jest ona w stanie udźwignąć ważną rolę estetyczną, o której zawsze przypominają projektanci wnętrz. 

Salon musi posiadać punkt koncentrujący na sobie wzrok osoby wchodzącej. Miejsce to musi się wyróżnić i pozostawać w pamięci. Zatem przy użyciu komody białej, lustra, dużego obrazu i kierunkowego oświetlenia tworzy się na tle pustej ściany miejsce wyjątkowe. Na blacie komody warto postawić przedmioty o walorach estetycznych lub pamiątkowych. Mają one bowiem zagwarantowane zainteresowanie gości. 

Komoda biała może jednak spełniać inne funkcje w salonie. Łatwo zamienić ją na szafkę pod telewizor czy etażerkę do przechowywania podręcznych naczyń. Wybierając białe meble w stylu prowansalskim bardzo delikatnie nawiązuje się również do łączenia funkcji salonu z jadalnią. Powstaje pomieszczenie o niejednoznacznym przeznaczeniu a jednocześnie do wykorzystania na kilka sposobów.