Konsola z lustrem – klimatyczny mebel, którego potrzebujesz

Bywa, że meble zabytkowe o charakterze retro kupujemy głównie ze względu na ich walory dekoracyjne. Tymczasem panująca dzisiaj moda, ale też nasze potrzeby sugerują, że mebel powinien być nie tylko piękny, ale też funkcjonalny. Pozwala to na korzystanie z niego nawet codziennie, a nie tylko podziwianie z odległości. Jednym z takich akcentów w Twoim domu może stać się klimatyczna konsola z lustrem. Idealna do przechowywania i eksponowania bibelotów, a zarazem przeglądania się przed wyjściem z domu.

Efektowna konsola z lustrem

Lubisz niebanalne meble? Chcesz mieć pewność, że będziesz mieć w domu coś, czego nie ma nikt inny? Zapomnij zatem o zakupach w sieciówkach meblarskich, a postaw na nietuzinkowe i bajecznie różnorodne sklepy z antykami. Znajdziesz w nich prawdziwe perełki, takie jak konsola z lustrem. Jest to mebel, który zachwyci Cię już od pierwszego spojrzenia. Bez względu na to, z jakiej epoki pochodzi prezentuje się w nienaganny sposób. Jest odnowiony, a co za tym idzie w pełny sprawny technicznie i gotowy do dalszej eksploatacji. Możesz wykorzystać go na wiele sposobów!

Konsola z lustrem w różnych aranżacjach

Jest wiele aranżacji, w których sprawdzi się elegancka konsola z lustrem. Na początku wiedz, że będzie odpowiednia nie tylko do klimatycznie urządzonego domu, ale też do gustownego biura, które wzbudza respekt. Możesz postawić ją w przedpokoju, korytarzu lub holu, gdzie będzie widoczna już od momentu, jak Twoi goście czy klienci przekroczą próg. W tym miejscu potrzebujesz lustra, w którym przejrzysz się przed wyjściem i ostatecznie poprawisz ubiór czy uczesanie.

Konsola jest zazwyczaj wąskim meblem, dlatego nie powinna „zagracić” przejścia, lecz pozostawić swobodę poruszania się gościom oraz ich domownikom. Antyczny mebel ma to do siebie, że jest ciężki, a dzięki temu stabilny, więc nie da się go tak po prostu przewrócić czy przesunąć. Na blacie szybko odłożysz klucze czy telefon, a jeśli konsola ma dodatkowo szufladki, to bezpiecznie przechowasz w nich np. dokumenty.

Lustro z konsolą, czy solo?

Spodobała Ci się konsola bez wmontowanego na stałe lustra? Zazwyczaj nie jest to problemem, bo w wielu dobrze zaopatrzonych sklepach z meblami antycznymi, zwłaszcza sklepach online z powodzeniem można dokupić pasujące lustro i ustawić je na blacie lub powiesić nad meblem. Ważne, aby obydwa elementy były ze sobą spójne stylistycznie, a także dopasowane pod względem rozmiaru.