Kontenery na odpady – kiedy warto je zamówić?

Masz sporo odpadów i nie wiesz, jak się ich pozbyć? Rozwiązaniem może być w tym przypadku skorzystanie z usług firm komunalnych zajmujących się usługą wynajmu kontenerów na odpady. Na czym dokładnie polega ta usługa? Jakie odpady można wtedy przekazać? Z jakimi kosztami jest to związane?

Jak należy prawidłowo wyrzucać odpady?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem odpady mogą być usuwane jedynie na określone sposoby wskazane w przepisach. Wobec tego nie wszystkie z nich mogą być wyrzucone do normalnego kosza na śmieci. Również nie zawsze można oddać je do punktu jak PSZOK, zwłaszcza wtedy, gdy jest ich dużo.

Wsparcie wtedy, gdy w domu, mieszkaniu, na posesji zaleta dużo odpadów, zapewniają firmy komunalne, które za opłatą mogą je wywieźć. Wtedy bardzo popularna jest usługa polegająca na wynajmie kontenerów na odpady.

Gdzie można wynająć kontener na odpady?

Usługi polegające na wynajmie kontenerów są obecnie oferowane przez różne firmy komunalne, dlatego to właśnie w nich należy szukać konkretnych ofert.

Gdy potrzebne są kontenery Poznań stanowi tylko jedno z miast, gdzie można je zamówić. Również jest to usługa dostępna na terenie praktycznie całej Polski, dlatego też można wybrać ją zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach.

Jakie odpady może odebrać firma komunalna?

Firmy komunalne świadczące usługi wynajmu kontenerów na odpady mogą odebrać od klientów różne rodzaje śmieci, także w większych ilościach. Najczęściej obsługa tego typu wybierana jest wtedy, gdy konieczne jest pozbycie się poniższych typów odpadów:

Gruz

Wówczas należy zamówić kontener na gruz, na przykład sprawdzi się on po remoncie, wyburzeniu. Można wtedy umieścić w kontenerze różnego rodzaju gruzy, na przykład ceglane, betonowe, zmieszane.

Gabaryty

Bardzo popularne jest również zamawianie usług w przypadku konieczności pozbycia się odpadów gabarytowych. Zaliczane są do nich w szczególności meble, na przykład ze starego domu albo mieszkania, sprzęty AGD, RTV, które trzeba wtedy oddać jako elektrośmieci.

Odpady zielone

Duże ilości ziemi, docięte krzewy, drzewa po wycince do kolejny sposób na wykorzystanie kontenerów na odpady. Wtedy są one przekazywane do firm zajmujących się ich kompostowaniem.

Śmieci zmieszane

Można również zdecydować się na zamówienie kontenerów na odpady zmieszane, różnego pochodzenia, na przykład przy opróżnianiu nieruchomości. Wtedy można najłatwiej pozbyć się wszystkich odpadów, które zalegają w jej środku.

Więcej informacji dotyczących ofert firm zajmujących się odbiorem odpadów można znaleźć online już teraz wraz z ich cennikami.