Korzystanie z systemów inteligentnego domu w praktyce nigdy nie było takie proste!

Rozwój technologii przekłada się na określone korzyści związane z użytkowaniem domów mieszkalnych. Nowoczesne systemy inteligentnego domu pozwalają użytkownikom na zwiększenie wygody codziennego życia, a także zoptymalizowanie kosztów eksploatacyjnych. Umiejętnie zaprojektowany system zwiększy bezpieczeństwo domowników i ich mienia, pozwoli zaoszczędzić czas i środki, a także wiele więcej. Korzystanie ze smart home nigdy nie było takie proste.

Użytkowanie systemu inteligentnego domu może być proste

Producenci systemów cały czas pracują nad ich udoskonaleniem i dopasowaniem do ewoluujących potrzeb domowników. Obecnie możesz przejąć nad wszystkim kontrolę za pomocą aplikacji mobilnej, co wpływa na prostotę codziennego użytkowania systemu smart home. Odpowiednio zaprojektowane rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe przekładają się na wzrost wydajności projektu. Możesz zaprogramować lub obsługiwać ręcznie takie elementy jak: oświetlenie, ogrzewanie budynku, żaluzje, wentylację, czy też elementy techniki bezpieczeństwa. O ich konfigurację zadba specjalista, co wpłynie na Twój komfort. Atutem nowoczesnych systemów inteligentnego domu jest to, że obecnie można je mocno modyfikować i dopasowywać do indywidualnych potrzeb klienta. To już nie tylko gotowe moduły, ale znacznie więcej. Właśnie dlatego korzystanie z systemu smart home jeszcze nigdy nie było takie proste i wydajne. W tym zakresie jednym z niekwestionowanych liderów jest KNX. To najwyższej jakości standard stosowany na całym świecie. Na co dzień systemy te wykorzystywane są również przez ekspertów Futunext. Wśród innych znanych producentów znajdują się m.in.: Grenton, Loxone, Fibaro, Ampio, Deimic i F&home.

Dlaczego warto zainwestować w system inteligentnego domu?

Istnieje kilka podstawowych powodów, dla których warto zainwestować w instalację smart home. Można to zrobić już na etapie projektowania inwestycji i jej budowy, jak i na wybudowanym obiekcie. Elastyczność pod tym kątem pozwala na dopasowanie modułów systemu oraz jego rodzaju do aktualnych warunków. Główną zaletą systemu inteligentnego domu jest zwiększenia bezpieczeństwa domowników i ich mienia. Odpowiednio zaprojektowane i wdrożone rozwiązanie to m.in. czujniki i monitoring. System ostrzegania da znać o kilkudziesięciu poważnych zagrożeniach, które mogą spotkać Cię w domu. 

Smart home to także większa kontrola nad znajdującymi się w domu urządzeniami, a także liczne oszczędności. Te ostatnie dotyczą zarówno finansów, jak i czasu. Pieniądze oszczędzasz poprzez optymalne zarządzanie działaniem urządzeń elektronicznych i zmniejszenie zużycia prądu. Czas odzyskasz, ponieważ za wiele codziennych operacji będzie odpowiadał system. Już nie musisz o wszystkim pamiętać. 

Wydajny system KNX

Inteligentny dom to duże ułatwienie w codziennym życiu. Doskonale wiedzą o tym osoby projektujące systemy w oparciu o standard KNX, która od lat zajmuje się projektowaniem systemów nowej generacji, dzięki którym można zarządzać odbiornikami energii w ramach jednego obiektu. System smart home od KNX posiada liczne atuty. Przede wszystkim jest wydajny i niezawodny, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z bezpiecznego rozwiązania technologicznego przez lata. Ponadto nowoczesne rozwiązania, takie jak m.in.: KNX RF Gira pozwalają na realizację systemu smart home już na powstałym obiekcie. Nie musisz kuć ścian i przeprowadzać kosztownego remontu. Odpowiednie połączenie wybranych elementów możliwe jest dzięki falom radiowym i instalacji 230V. To doskonałe rozwiązanie m.in. do mieszkań w blokach i apartamentowców. W asortymencie KNX znajduje się kilka sprawdzonych rozwiązań z obszaru smart home, które umiejętnie wykorzystane przekładają się na wygodę i bezpieczeństwo życia domowników. Pod tym względem system ten posiada liczne przewagi nad konkurentami rynkowymi. 

Zachęcamy do sprawdzenia oferty Futunext

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem Futunext. To zaufany partner w zakresie projektowania i wdrażania systemów inteligentnego domu. Eksperci Futunext posiadają doświadczenie w realizacji wymagających projektów na rzecz inwestorów indywidualnych i biznesowych. Każda realizacja cechuje się wysokim poziomem profesjonalizmu, a także dopasowywana jest do realnych potrzeb klienta i specyfiki danego budynku. Wpływa to na wygodę i efektywność korzystania z dedykowanego systemu smart home. Jeżeli chcesz postawić na najwyższą jakość i niezawodność, to skontaktuj się z Futunext.