Który środek do czyszczenia kanapy wybrać?

Każdy tapicerowany element ulega przeróżnym zabrudzeniom. Niektóre są efektem eksploatacji intensywnej, inne są po prostu plamą, która powstała w przeróżnych okolicznościach. To częste oraz powszechne w przypadku obić kanapy oraz foteli w naszym samochodzie. Niezmiernie ważny jest środek do czyszczenia kanapy.

Zabrudzenia to normalność

Musimy wiedzieć, że kabina nie jest sterylnym miejscem. Często do niej wchodzimy we wierzchniej odzieży, która to zbiera bardzo wiele zanieczyszczeń. Dlatego właśnie po jakimś czasie nawet ukrywający najbardziej zabrudzenia materiał zdradza, że jednak wymaga czyszczenia. Czy są jednak potrzebni do tego prawdziwi specjaliści?

Wiele jest zależy od samego stopnia zabrudzenia. Jeśli ktoś na siedziska rozleje puszkę z farbą, trudno o sprostanie samodzielne temu wyzwaniu. W większości sytuacji nieczystości jednak nie są na tyle inwazyjne, aby nie móc się pozbyć ich w zakresie własnym. Wystarczy odpowiednio podejść do danego zadania, aby to zrobić odpowiednio skutecznie.

Bardzo proste zasady

Musimy pamiętać, że usuwanie plamy jednej jedynej z kanapy jest bardzo rzadko realizowane w sposób punktowy. Krótko mówiąc, gdy bierzemy się za wyczyszczenie, to wykonać powinniśmy je na obszarze całego fragmentu. Jest to szczególnie ważne w przypadku tapicerek starszych. Dlaczego? Jeśli się zdecydujemy na pozbycie się tylko plamki, może okazać się, że efekt będzie odwrotny. Powierzchni wyprana będzie jaśniejsza niż otoczenie jej. Nikomu nie musimy tłumaczyć, że jest to raczej bardzo mała satysfakcja.

Drugą kwestią są pogodowe warunki. Każdy środek do czyszczenia kanapy bazuje na wodzie. Oznacza to, że minąć nieco czasu, aby się udało wysuszyć dokładnie materiał. Niektórzy o tym zapominają, a w rezultacie się pojawia wilgoć, które się niełatwo pozbyć. Pamiętajmy więc o tym, aby podejmować się czyszczenia w cieple, dni wolne, a nie tuż przed podróżą. Niektórzy wspomagają także suszarkami specjalnymi. W ten sposób przyspieszyć mogą cały ten proces.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest rodzaj tapicerek tekstylnych. Nie każdy z elementów ma taki sam poziom jeśli chodzi o wchłanianie. Przykładowo odbicie drzwi wykonane może być z niego innego materiału, aniżeli oparcie. W miejscu tym wspomnieć należy o podsufitce, która bywa elementem najbardziej wrażliwym. Jako, że jest klejona zazwyczaj, nie lubi w ogóle wody. Musi być jej możliwie najmniej, aby nie doszło w żadnym wypadku do pofałdowania czy też wręcz odklejenia. Tak się zdarza w nieco starszych samochodach.