Kuchnia biała na 3 ciekawe sposoby

Biel jest jednym z kolorów, które we wnętrzach kuchennych sprawdzają się doskonale. Co ważne, dzięki wcześniejszemu zaprojektowaniu takiej kuchni, dobraniu blatów, podłóg i kolorów ścian, można uzyskać skrajnie różne efekty wizualne, wciąż jednak ciesząc się śnieżnobiałymi barwami. Jak to zrobić i na co zwrócić uwagę?

Kuchnia biała – 3 inspiracje i 3 różne wrażenia

W zależności od tego, w jakie tło zostaną wkomponowane białe meble kuchenne, uzyskać można zupełnie różne sposoby aranżacji tego wnętrza. Wizualnie łączyć je będzie jedynie biel, ale skala dodatków i pełna gama różnorodnych pomysłów wykończeniowych, może sprawić, że w każdej z pozornie „takich samych”, białych kuchni, będziemy się czuć zupełnie inaczej.

Białe fronty + ciepłe brązy blatów i podłóg

To propozycja połączenia dwóch natur: chłodu, dystyngowanej klasy bieli oraz ciepła, które bije od jasnych w kolorach brązów i np. drewna. Takie zestawienie to dobry pomysł dla tych, którzy cenią elegancję bieli, ale nie chcieliby, żeby ich kuchnia wyglądała jak sterylne laboratorium. Brązy w ciepłych odcieniach skutecznie zniwelują chłód bieli, zachowując jednocześnie nastrojowy klimat kuchni. Wybierając do tej propozycji blaty w kolorach drewna, warto też rozważyć drewniane podłogi w podobnym lub nieco ciemniejszym odcieniu, albo płytki kuchenne wykonane jako imitacja drewna. Dobrymi dodatkami będą też bambusowe narzutki na stół oraz dekoracje w kolorach lnu i bawełny.

Kuchnia biała i marmurowe wykończenia

O ciekawym połączeniu, jakie wynika z aranżacji kuchni w bieli i kamieniu, mówi się na rynku wnętrzarskim już od dawna. Marmur, ale także piaskowiec czy granit to kamienie, które wydatnie podkreślają mocny charakter przestrzeni i sprawiają, że sprawia ona wrażenie jeszcze czystszej, niż w rzeczywistości. Dla urozmaicenia tej wariacji można wykorzystać zarówno kamień jasny, cięty, z charakterystycznymi rysami, jak i warianty ciepłe, ciemne, a nawet czarne.

Biały i czarny – ten zestaw sprawdza się zawsze!

Klasyka gatunku dla wymagających. W tej inspiracji ważny jest dobór czerni do białych szafek kuchennych. Można pokusić się zarówno o czarne blaty, ciemno-szare ściany, jak i antracytowe dodatki, które sprawią, że całość będzie wyglądała imponująco. Jedyną wadą tego zestawienia jest fakt, że zarówno na białym, jak i na czarnym szybko widać brud, plamy i odciski palców, dlatego trzeba się tu liczyć z częstszym sprzątaniem.

Podsumowując: zanim wybierzesz białe szafki kuchenne, zastanów się przez chwilę, które z w/w zestawień mogłoby być dla Ciebie idealne. W końcu diabeł tkwi w szczegółach!