Kuchnia glamour – jak ją urządzić?

Na pewno aranżacja glamour łączy w sobie elegancję klasyczną z designem nowoczesnym, zapewniając efekt niebywały w pomieszczeniu o przeznaczeniu w zasadzie dowolnym. Czym się wyróżnia kuchnia glamour? Czy warto ją w taki właśnie sposób urządzić? Poznajmy najlepsze sposoby.

Cechy kuchni glamour

Nietrudno jest rozpoznać styl glamour. Kuchnia glamour zachwyca swoim blaskiem, jak i także zapada w pamięć. Zanim się zdecydujemy, jak urządzić gastronomiczną strefę w swoim mieszkaniu, koniecznie się zapoznajmy z tym sposobem organizowania przestrzeni.

Styl glamour w kuchni przede wszystkim wyraża blask. Wszystkie powierzchnie muszą być gładkie, jak i także wykończone na wysoki połysk. Nie tylko to dotyczy kafelków ceramicznych, frontów szafek czy też blatów, ale też elementów pomniejszonych wystroju. Warto na pewno zwrócić uwagę między innymi na same obudowy sprzętów AGD, tak aby i one wpasowały się do samego klimatu pomieszczenia.

Jednolite oraz gładkie powierzchnie z połyskiem to tylko aranżacyjna baza. Kuchnia glamour przede wszystkim się wyróżnia obecnością dodatków, które dają nam wrażenie luksusu. Warto urozmaicić samo wnętrze dekorami ściennymi w postaci płytek mozaikowych ze szkła, ceramiki oraz metalu. Produkty tego typu są bardzo ozdobne, a zarazem są łatwe do utrzymania w pełnej czystości. Mieniące się w świetle szklane i metaliczne elementy nadają naszej kuchni uroku niepowtarzalnego.

Kuchnia glamour i najważniejsze porady z nią związane

Wiemy już, że kuchnia urządzona w stylu galmour wyróżnia się zestawieniem połysku oraz także gładkości z elementami dekoracyjnymi, które nas zachwycają jeszcze większym blaskiem. 

Styl glamour się koncentruje na neutralnych oraz klasycznych kolorach, które współgrają doskonale z dodatkami błyszczącymi. Wyborem najczęstszym jest czerń, jednak nie sprawdza się ona w przypadku pomieszczeń niewielkich. Jeśli zatem naszym marzeniem jest kuchnia elegancka w bloku urządzona w stylu glamour, ze względu na metraż ograniczony warto postawić raczej na kolory jaśniejsze.

Bardzo atrakcyjne pod samym estetycznym względem jest kuchnia biała glamour. W aranżacji tej dominuje biel. Jest bardzo wszechstronna. Powiększa optycznie wnętrze, daje wrażenie czystości nieskazitelnej oraz stwarza bazę uniwersalną dla dodatków nierozmaitych. Aby podkreślić jej charakter luksusowy, możemy wykorzystać chociażby, na przykład blaty marmurowe, które komponują się doskonale z frontami białymi szafek.

Na pewno efekt sam w sobie zrobi na nas ogromne wrażenie.