Kupujemy meble dziecięce na lata, co wybrać i na co zwrócić uwagę

Rodzicom nie trzeba tłumaczyć, że pokój dziecka zmienia się nawet kilkukrotnie na przestrzeni lat. Z tego względu tak ważny jest wybór mebli do pokoju dziecięcego, które przetrwają długi czas i niejedną zmianę wystroju wnętrza. Co więcej, meble dziecięce muszą być ekonomiczne, funkcjonalne oraz modne. Podstawą jest jednak to, aby raz kupione meble do pokoju dziecka rosły wraz z potrzebami naszej pociechy. Jak więc dobrze kupić te najbardziej praktyczne i neutralne modele?

Meble do pokoju dziecka

Na samym początku należy wspomnieć o tym, że wszelkiego rodzaju meble dla dzieci powinny spełniać normy bezpieczeństwa w stosunku do jakości tworzyw i farb zastosowanych przy produkcji mebli. Równie ważna jest odpowiednia, stabilna konstrukcja. Nie chcemy przecież, aby meble przewróciły się na dziecko. Maluszki, szczególnie podczas nauki chodzenia, często podtrzymują się mebli. Z tego względu wszelkiego rodzaju komody, regały i szafki w pokoju powinny być przytwierdzone do ściany na specjalnej tasiemce. Co więcej, narożniki i ostre kanty powinny być zaokrąglone, aby złagodzić różnego rodzaju upadki.

Meble dziecięce, wybieramy komodę

Komody w pokoju dziecięcym to praktyczne meble, które dają łatwy i szybki dostęp do odzieży bądź też przedmiotów, jakie w niej będą się skrywały. Są to meble pojemne oraz wciąż modne, przez co posłużą w pokoju przez długie lata. Najlepiej jest wybrać model uniwersalny w jasnej kolorystyce. Taką właśnie komodę można dodatkowo okleić naklejkami, a gdy dziecko podrośnie, zawsze możemy ją przemalować i dostosować do aktualnie panującej aranżacji wnętrza.

Meble dziecięce, jakie kupić łóżko?

W wieku 4 lat dziecko będzie wymagało już większego łóżka niż to, które zakupiliśmy zaraz po narodzinach. W takim wypadku kupić należy łóżko pośrednie bądź już pełnowymiarowe, które będzie towarzyszyło dziecku już przez długie lata. Zazwyczaj doskonale spisują się łóżka jednoosobowe z materacem. A jeżeli nie dysponujemy dużą przestrzenią w pokoju, to najlepiej jest wybrać niewielką sofę w modnej kolorystyce.

Meble dla ucznia – biurko i krzesło

W pokoju dziecięcym koniecznie powinno znaleźć się biurko oraz krzesło. Są to nieodzowne elementy niezbędne do nauki oraz zabawy dla naszego dziecka. Oczywiście biurko powinno być dostosowane do wzrostu pociechy. Najlepiej jest więc wybrać model, który ma regulowaną wysokość blatu bądź też krzesło, ze zmienną wysokością siedziska. Jest to niezmiernie ważne, aby uniknąć wad kręgosłupa u dziecka.