Kuter Port Nieznanowice – kąpielisko pod Krakowem

Kuter Port to piękny kompleks wypoczynkowy położony 40 kilometrów od Krakowa. Znajduje się tu plaża, łowisko, restauracja, duży plac zabaw, pomost z widokiem na jezioro, a także wypożyczalnia łódek. Kiedyś było to nieużytkowy teren powyrobiskowy, który zdecydowanie udało się pięknie zagospodarować. Jeśli będziecie w okolicach Krakowa, koniecznie odwiedźcie to miejsce.

Kuter Port Nieznanowice — atrakcje

Restauracja Kuter Port

Restauracja Kuter Port, która znajduje się na terenie obiektu to klimatycznie miejsce, którego wnętrze przypomina statek piracki. Na suficie rozwieszone zostały sieci rybackie, a ściany zdobią koła ratunkowe. Niepowtarzalnego klimatu dodają drewniane bele oraz wiszące na sznurach lampy. Można zjeść tu smaczny, rodzinny obiad. Specjalnością są dania z ryb, które pochodzą z własnych stawów. W karcie znaleźć można również menu dla dzieci.

W restauracji pod schodami znajduje się mały kącik zabaw. Latem otwierany jest taras, z którego można podziwiać jezioro, a przy okazji mieć na oku bawiące się na placu zabaw dzieci.

Dla dzieci

Miejsce jest niewątpliwym rajem dla dzieci. Znajduje się tu ogromny plac zabaw z pięknym drewnianym statkiem, na który niestety nie można wejść. Obok niego stoi jednak mniejszy statek ze zjeżdżalnią oraz ze skarbami jako sorterami kamyków. Są też huśtawki – dwie dla mniejszych dzieci i dwie dla starszych, a także bujaki. Jest też wielki statek z lin do wspinania i jeszcze jedna zjeżdżalnia, a cały teren placu zabaw wysypany jest kamyczkami, które można rzucać do wody z pomostu, znajdującego się tuż za placem zabaw. Stojąc na nim można czasem zauważyć przepływające ryby.

Na piasku pod restauracją ustawione są dwa wielkie konary drzew, które są dla dzieci kolejną atrakcją. Można z nich bowiem zrobić równoważnię i przechadzać się w jedną i w drugą stronę.

Kąpielisko i plaża

Kąpielisko z piaszczystą plażą ma powierzchnie około 1,5 hektara. Goście mają również do dyspozycji zbiornik wodny, który został podzielony na trzy różne strefy o zróżnicowanej głębokości – do 40 cm, do 140 cm i 180 cm. Nad bezpieczeństwem wypoczywających tu osób czuwają ratownicy. Całość usytuowana jest przy trasie pieszo – rowerowej wzdłuż rzeki Raby.

Domki do wynajęcia

Do użytku turystów już nie długo zostanie oddanych sześć domków, z pięknymi widokami, tarasem i pełnym wyposażeniem.

Gdzie znajduje się Kuter Port Nieznanowice?

Dokładny adres: Nieznanowice 50, 32 – 420 Gdów. Na terenie obiektu znajduje się duży parking.

Godziny otwarcia restauracji:

  • Nd – Czw: 11 – 22
  • Pt – Sb: 11 – 24

Godziny otwarcia łowiska:

Całodobowo.