Kwestie, o których warto wiedzieć, decydując się na budowę domu modułowego

O domach modułowych mówi się różnie. Warto weryfikować informacje na ich temat, zanim zdecydujemy się na budowę takiego domu.

Jakie są zalety domu modułowego?

Jakie zalety ma dom modułowy? Rozważając postawienie takiego obiektu, warto wiedzieć, dlaczego jest on coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Przede wszystkim, niezwykle szybki jest czas realizacji. Dom modułowy powstać może już w dwa tygodnie. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą latami ciągnąć budowy, potrzebują wprowadzić się bardzo szybko, szkoda im pieniędzy na wynajem.

Drugą kwestią jest wysoki standard wykończenia. Wielu użytkowników obawia się, że obiekt, który postawiony został tak szybko będzie wykończony „byle jak”. Nic bardziej mylnego. Komfort użytkowania i wizualny aspekt mogą nie odbiegać w ogóle od standardów przyjętych w przypadku tradycyjnych budynków. Wszystko zależy od dobranych materiałów i działania ekipy. Po naszej stronie jest więc wybór odpowiedniej firmy. Decydując się na renomowaną markę, nie musimy obawiać się o to, w jakiej kondycji będzie nasz dom po kilku miesiącach czy latach. Co więcej, przemyślane wzornictwo i zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych pozwalają na uzyskanie designerskiego efektu.

Warto też wspomnieć, że domu modułowe można przewozić. Daje to swobodę, na jaką nie można sobie oczywiście pozwolić w przypadku tradycyjnego budownictwa. 

Stawiając dom modułowy, możemy wybrać między obiektem letniskowym a całorocznym. Jeśli bowiem zależy nam na domku, który sprawdzi się podczas wakacyjnych wypadów, nie ma sensu inwestować w obiekt całoroczny. Dobrze jednak wiedzieć, że kontener bez problemu wyposażymy w ogrzewanie i klimatyzację, przystosowując go do każdych warunków pogodowych. Kontenery ogrzewane mają doskonałą izolację i wydajny system grzania oraz sprawdzą się nawet podczas ostrej zimy.

Ile kosztuje budowa domu modułowego?

Niebagatelną kwestią jest cena domu modułowego. Ostateczny kosztorys będzie zależeć od wielu czynników – wielkości obiektu, jego przeznaczenia i przede wszystkim od standardu wykończenia. Najdroższą opcją są całoroczne domki modułowe, ponieważ wymagają użycia specjalistycznych materiałów, które pozwolą na idealną izolację termiczną. Nawet jednak w ich wypadku, postawienie takiego obiektu będzie nieporównywalnie tańsze niż budowa tradycyjnego domu, który trwale związany jest z gruntem.

Mity o nietrwałości domów modułowych

Jednym z powodów, dla których wiele osób nie decyduje się na budowę domu modułowego jest przekonanie o jego nietrwałości. Warto podkreślić, że to mit. Wybierając sprawdzonego producenta, uzyskujemy gwarancję tego, iż nasz dom będzie nadawał się do wieloletniej eksploatacji.

Niebywałą trwałością charakteryzują się domy modułowe na G-con.pl. W ofercie znajdziemy projekty wykorzystujące nowoczesne materiały najwyższej jakości z ramą wykonaną z wysokogatunkowej stali. Rama ta jest rdzeniem całego obiektu. Warto dodać, że to autorski projekt wspomnianego producenta i to właśnie ten element wyróżnia domy modułowe spośród innych dostępnych na rynku.

Klimat w Polsce bywa trudny, a przede wszystkim jest zmienny. Domy budowane według najwyższych standardów są odporne na warunki atmosferyczne. Mówiąc o okresie wieloletnim, mówimy o użytku kilkupokoleniowym.