Lamele drewniane – nowoczesne wykończenie wnętrza

Lamele drewniane, to doskonały pomysł, jeżeli szukasz rozwiązania, które pomoże Ci w oryginalny sposób zaaranżować wnętrze Twojego mieszkania. Nie obawiaj się, lamele to nie jest nowoczesna odmiana tradycyjnej boazerii, a coś zupełnie innego. W ofercie sklepu internetowego Gold Door znajdziesz wybór lameli drewnianych na ścianę w wielu interesujących kolorach. Dzięki naszemu asortymentowi uda ci się stworzyć nietuzinkową aranżację salonu, sypialni, a nawet przedpokoju lub  kuchni. 

Czym są lamele drewniane?

Lamele, czyli wąskie listewki o różnych długościach przeznaczone są do montowania bezpośrednio na ścianie w wybranej odległości. To, w jaki sposób rozmieścisz lamele, zależy głównie od Twoich indywidualnych preferencji. Rekomendujemy montowanie poszczególnych profili w odległości nie większej niż 3 cm, taka właśnie odległość sprawia, że prezentują się bardzo interesująco. Lamele montowane są zwykle w pozycji pionowej, ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je także w poziomie, a nawet na skos. 

 Największą chyba zaletą lameli drewnianych jest to, że dzięki nim można stworzyć niepowtarzalną aranżację każdego pomieszczenia. Przy ich pomocy możesz zagospodarować całą ścianę lub tylko wybrany jej fragment. Oferta Gold Door to duży wybór kolorów lameli, mamy zarówno egzemplarze w kolorach naturalnego drewna, jak i lamele w odcieniach bieli, czarne, a nawet profile, które swoim kolorem imitują surowy beton.

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się lamele drewniane?

Lamele wykorzystywane są do dekorowania właściwie wszystkich pomieszczeń w domu. Najczęściej są one umieszczane w salonie, niektórzy robią z nich ozdobę wokół odbiornika telewizyjnego, a inni montują je na wybranej ścianie zamiast obrazu. Równie często lamele można znaleźć w sypialniach, zwłaszcza egzemplarze w jasnych pastelowych odcieniach prezentują się tam naprawdę dobrze. 

Aranżacje z wykorzystaniem lameli wyglądają dobrze w nowoczesnych wnętrzach, nadają się nawet do pomieszczeń o charakterze industrialnym, zwłaszcza te w kolorach stalowych. Z  drugiej strony drewniane lamele w kolorze na przykład ciemnego dębu będą doskonałym uzupełnieniem salonu utrzymanego w klasycznym tonie.

Profile drewniane umieszczone są najczęściej w dużych pomieszczeniach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby powiesić je na ścianie na przykład w przedpokoju. Warto tu zaznaczyć, że drewniane lamele to nie tylko dekoracje, obecność dodatkowej warstwy na ścianie może pomóc nieco ocieplić pomieszczenie – zwłaszcza jeżeli jest to ściana szczytowa. Poza tym lamele wpływają na poprawę akustyki, wnętrza, jeżeli denerwuje Cię pogłos roznoszący się po Twoim salonie to dekoracja wykonana z drewnianych lameli, z pewnością pomoże rozwiązać ten problem.

Dlaczego warto kupić lamele z Gold Door?

Firma Gold Door to nie tylko dystrybutor, ale także producent lameli, co gwarantuje najwyższą jakość i optymalną żywotność. Do produkcji lameli wykorzystywane są solidne płyty MDF, które są odporne na działanie wilgoci, nie zmieniają koloru pod wpływem promieniowania UV, a także są odporne na uderzenia, pęknięcia, zadrapania itp. 

Na koniec chcemy dodać jeszcze, że montaż lameli jest naprawdę prosty, poradzisz sobie z nim bez żadnych kłopotów, ponieważ nie wymagają one dodatkowego ożebrowania czy jakichś innych skomplikowanych konstrukcji umieszczonych na ścianach. W komplecie z każdym zestawem lameli zakupionych w sklepie Gold Door otrzymujesz listwy montażowe niezbędne do ich zamocowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą wyjątkową ofertą, zachwyci Cię nie tylko wybór lameli, ale także ich atrakcyjne ceny.