Ławka z palet – zrób to sam!

Pragniesz stworzyć czarujący ogród, w którym każdy z domowników będzie miał swój wymarzony kąt? Żaden problem! Wykorzystaj do tego tanie, solidne i praktyczne rozwiązania, które znajdują się na wyciągnięcie ręki! Ławka z palet doskonale sprawdzi się niemal w każdym ogrodzie, a Ty sam wykonasz ją bez najmniejszego problemu. Przekonaj się jakie zalety płyną z zastosowania tego rozwiązania i czy nadaje się ono jedynie do ogrodu! 

Ławka z palet to ekologia! 

Taki sposób organizowania sobie wypoczynku jest nie tylko niskobudżetowym rozwiązaniem, ale też niezwykle ekologicznym! Dzięki stworzeniu własnej ławki zgodnie z instrukcjami, dostępnymi na wielu stronach internetowych wykorzystujemy produkty pochodzące z odzysku i chronimy środowisko przed powstawaniem kolejnych zbędnych produktów. 

Zgodnie z powyższym nie powinniśmy się więc dziwić, że nastała prawdziwa moda na ławki z palet. Wiele sławnych osób wybiera właśnie takie rozwiązanie do dekoracji swojego ogrodu, tarasu, balkonu czy nawet przestrzeni domowej, takiej jak przedpokoje, salony, pokoje dziecięce i kuchnie. Wszystko za sprawą uniwersalności, a także trwałości. Możliwość samodzielnego wykonania, a także szeroka gama kolorystyczna pozwalają na stworzenie prawdziwego dzieła sztuki w krótkim czasie. 

Co będzie potrzebne do wykonania ławki z palet? 

Samodzielne stworzenie ławki z palet może okazać się doskonałym sposobem na spędzenie wolnego popołudnia. Na samym początku powinniśmy stworzyć projekt nowego mebla lub wykorzystać te, dostępne w internecie, a także skompletować przydatne narzędzia. W tym przypadku nieocenione okażą się: 

  • szlifierka – pozwalająca usunąć niedoskonałości z drewna; 
  • papier ścierny – o ziarnistości od 60/80 do 220/240; 
  • rękawice, gogle, a także maska przeciwpyłowa, zabezpieczająca nasze drogi oddechowe; 
  • wkręty i wkrętarka; 
  • metr;
  • alternatywnie piła ręczna bądź elektryczna, jeśli planujemy przycinać paletę dla stworzenia estetycznych boków.

Ponadto nie możemy zapomnieć o kupnie odpowiedniej masy szpachlowej, przeznaczonej do drewna, lakieru, farby akrylowej, bądź lakierobejcy, a także pędzli i wałków malarskich. 

Kiedy wszystkie powyższe produkty znajdą się w naszym posiadaniu możemy przystąpić do pracy. Samo składanie konstrukcji jest szybkie i bezproblemowe, po wyczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni możemy przystąpić do malowania, w którym może pomóc nam cała rodzina. Ciekawe wzory, namalowane na nowej ławce z palet będą stanowiły nie tylko estetyczną dekorację, ale też wspaniałą pamiątkę.