Łazienka marmurowa, czyli ponadczasowa aranżacja

Marmur należy do tej kategorii materiałów, które zdają się nigdy nie wychodzić z mody. Jeszcze w latach 90 łazienka marmurowa była najczęściej spotykana w klasycznych, luksusowych wnętrzach, gdzie królowało bogactwo i przepych. Obecnie kamienne wykończenia stosowane są zarówno w przestrzeniach eleganckich i pełnych gustu, jak i w loftowych mieszkaniach. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych dodatków każdy z nas może stworzyć niebywały pokój kąpielowy, który doskonale wkomponuje się w charakter całego mieszkania. Jak najlepiej zaprojektować nietuzinkową łazienkę? Przekonajmy się wspólnie!

Łazienka marmurowa luksusem dla każdego 

Marmur to nic innego, jak naturalna skała, która powstaje podczas specjalnych procesów. Na jej powierzchni z łatwością można dostrzec niejednolite rysy, smugi, a także użylenia, przybierające piękne, delikatne barwy. To właśnie ze względu na swoją oryginalność marmur jest stale wybierany przez projektantów, jako element dekoracyjny, cieszący się ponadczasową sławą. 

Główną zaletą łazienki, wykonanej z marmuru, jest jej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ta ciekawa skała może z powodzeniem zdobić nasze wnętrze przez wiele lat i stale wyglądać perfekcyjnie. Czyszczenie marmurowej łazienki powinno odbywać się zawsze przy pomocy przeznaczonych do tego środków, zbyt silne preparaty – zawierające w sobie kwasy – mogłyby spowodować zniszczenie wierzchniej warstwy. Oprócz tradycyjnego marmuru, w ofercie wielu sklepów budowlanych możemy znaleźć jego imitację. Zamiennik skały jest łatwiejszy w czyszczeniu, bardziej odporny na działanie wilgoci, a przy tym cechuje się doskonałym efektem wizualnym.

Kolory marmuru w Twoim domu 

Choć naturalny marmur zazwyczaj kojarzy nam się z bielą, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w naszym wnętrzu zagościł w innym odcieniu. Oczywiście najbardziej popularny kolor skały stale świetnie sprawdza się w aranżacjach pełnych klasy i elegancji. Wielu architektów uważa, że unikatowa forma skały wpływa na harmonię całego wnętrza, a przy tym stanowi najbezpieczniejsze rozwiązanie, które pasuje do wszystkiego. 

Innym strzałem w dziesiątkę jest oczywiście kontrast bieli, czyli czarny marmur. Zastosowanie tego koloru pozwala na stworzenie ekskluzywnej przestrzeni, należy jednak uważać, aby czerń nie stała się zbyt „ciężka” w przypadku niewielkiego metrażu. Szara barwa skały doskonale spełni swoje zadanie w niewielkich wnętrzach loftowych. Takie rozwiązanie pozwoli także na swobodne łączenie zarówno ciemnych, jak i jasnych dodatków.