Łóżka kontynentalne opinie ekspertów i użytkowników

Dotychczas łóżka kontynentalne kojarzone były wyłącznie z wnętrzami hotelowymi. Od pewnego czasu ten na pozór prosty mebel znajduje coraz większe uznanie w oczach najsłynniejszych projektantów wnętrz i architektów. Wywodzące się z XIX wiecznej Ameryki początkowo miały na celu zapewnić bezpieczną i higieniczną odległość od podłogi. Jakie zadanie pełnią teraz? Czy warto zdecydować się na zakup takiego łóżka? Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego przedmiotu, służącego odpoczynkowi? 

Łóżka kontynentalne opinie ekspertów 

Zdaniem ekspertów zakup łóżka kontynentalnego powinien być dokładnie przemyślany, a sam mebel starannie wybrany. Na rynku istnieje wiele kopii oryginalnych łóżek kontynentalnych, które nie różnią się znacznie pod kątem wyglądu, a także ceny. Pierwszą rzeczą, jaką obowiązkowo musimy sprawdzić podczas zakupu nowego wypoczynku jest ilość warstw, z której składa się nowa powierzchnia do spania. Ocenianie produktu pod względem odległości od ziemi może okazać się mylące, bowiem łóżka, imitujące powierzchnie kontynentalne, mają niemal identyczną wysokość. Ważne jest tutaj ułożenie warstw – kopie wypoczynku posiadają zazwyczaj wysoką, twardą podstawę, oryginalne meble tego typu składają się z trzech poziomów, z czego tylko jeden stanowi drewnianą skrzynię, jako podstawę. Ponadto prawdziwe łóżka kontynentalne posiadają materac sprężynowy, który łączy się z resztą powierzchni, tworząc wygodną przestrzeń, umożliwiającą komfortowy sen.  

Łóżka kontynentalne opinie użytkowników 

W sieci internetowej możemy natknąć się na wiele opinii zadowolonych użytkowników, którzy rekomendują zakup łóżka kontynentalnego. O renomie tego produktu decyduje odpowiednia podpora dla kręgosłupa, a także amortyzacja. Umiejscowiony w środkowej części materac bonellowy jest trwale złączony z drewnianą ramą oraz zapewnia odpowiednie uzupełnienie materaca właściwego. W niemal najwyższej części łóżka znajdziemy powierzchnię, posiadającą sprężyny kieszonkowe. Ukoronowaniem całego meblowego dzieła jest nakładka, wpływająca na osiągnięcie maksymalnego komfortu podczas snu. \

Łóżka kontynentalne opinie zdaje się mieć wręcz doskonałe. Osoby, które zdecydowały się na zakup oryginalnego produktu z całą pewnością nie mają na co narzekać. Trwały i solidny produkt pozwala na długie użytkowanie i doskonałą jakość snu. Zazwyczaj łóżka kontynentalne są nieco droższe niż te tradycyjne, dostępne w wielu salonach meblowych, jednak jest to inwestycja, na którą każdy z nas powinien się zdecydować.