Łóżko z palet inspiracje, pomysły, wykonanie

Moda na meble z palet na dobre rozgościła się w polskich mieszkaniach! Co ciekawe, coraz częściej szukamy nowych pomysłów na to, jak wykorzystać drewniane palety we wnętrzach i nie wystarcza nam już wyłącznie wykonany z nich stolik, regał, szafka czy krzesła ogrodowe. Ostatnim hitem są np. oryginalne i zarazem ultra minimalistyczne łóżka z palet!

Łóżko z palet inspiracje

Wykonanie łóżka z palet można zrealizować na dwa proste sposoby. Po pierwsze: wykorzystać gotowe palety, połączyć je ze sobą i ustawić w miejscu, w którym planujemy stworzyć z nich niebanalną sypialnię. Ten sposób będzie wymagał wykonania dodatkowych prac wykończeniowych, do których przyda nam się zmysł majsterkowicza i kilka powszechnych, domowych narzędzi. Po drugie: kupić już gotowe łóżko, które nie będzie od nas wymagało dodatkowej pracy.

Jeśli interesuje nas część pierwsza, to przed rozpoczęciem wykonania, przejrzyjmy w sieci artykuły z cyklu łóżko z palet inspiracje. Znajdziemy w nich mnóstwo oryginalnych zdjęć, z pomocą których będziemy w stanie szybko zdecydować o stylu naszego łóżka i sposobie jego wykonania.

  • Parterowe łóżko z palet – ten pomysł sprawdzi się nie tylko w niskich, ale i w wysokich wnętrzach, a polecany jest szczególnie osobom, które nie lubią łóżkowych wspinaczek i wygodnie im się śpi blisko podłogi. W tej inspiracji łóżko wykonujemy z jednego rzędu połączonych ze sobą palet, tak by móc ułożyć na nim materac i by całość umieszczona była jak najbliżej podłogi.
  • Dwupoziomowe łóżko z palet to opcja dla tych, którzy nie chcą schylać się do łóżka i spać prawie przy podłodze. Wybierają je często osoby, które mają problem ze stawami i wolą, żeby rama znajdowała się wyżej i nie wymagała ciągłego pochylania się. Przy takim łóżku wykorzystuje się dwa rzędy palet, czego atutem jest możliwość wstawienia obok stolika np. na zasadzie przedłużenia ciągłości łóżka. Można tym sposobem uzyskać kompleksowy zestaw sypialniany, bez potrzeby wstawiania do pomieszczenia dodatkowych, przyłóżkowych szafek.
  • Łóżka wysokie – powyżej dwóch rzędów palet! Ta propozycja spotyka się z uznaniem osób, które lubią spać np. bezpośrednio przy oknie. Umieszczenie na sobie kilku rzędów palet (tu uwaga! Trzeba je ze sobą stabilnie połączyć, żeby konstrukcja się nie przesuwała!), pozwoli na spanie np. bezpośrednio przy parapecie, tak, by po przebudzeniu móc od razu patrzeć w okno.

Po wybraniu wysokości łóżka, można już przystąpić do działania: łączenie palet i heblowanie ich, tak, by nie odstawały od nich żadne drzazgi, to konieczność. Na koniec wystarczy dobór materaca i dekoracyjnych dodatków: poduszek, wałków, kolorowej pościeli i wszystkiego tego, co lubimy mieć przy sobie w czasie snu.