Maja w ogrodzie – odcinki, porady i lubiana Akademia Ogrodnika

Jeden z najpopularniejszych magazynów związanych z uprawą i pielęgnacją roślin ogrodowych? Nie ulega wątpliwości, że większość z nas odpowiedziałaby od razu, że chodzi o program Maja w ogrodzie. Nadawany od 2004 roku, a od 2017 jako Nowa Maja w ogrodzie – niezmiennie dostarcza Polakom inspiracji związanych z aranżacją ogrodów, uprawą roślin i porad dotyczących tego, jak radzić sobie z trudnymi wyzwaniami, jakie w różnych porach roku spotykają nas w ogrodach.

Za co widzowie uwielbiają magazyn Maja w ogrodzie?

Gdyby chcieć wymienić wszystkie zalety programu i zebrać opinie wszystkich osób, które oglądały go na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, to z pewnością zabrakłoby na to miejsca. Trudno się temu zresztą dziwić, bo Maja w ogrodzie to już swojego rodzaju klasyka i legenda, dzięki której wielu ogrodników amatorów zyskało cenne wskazówki pozwalające im na odkrycie w swoich ogrodów na nowo.

  • Prezentacja i omówienie najpopularniejszych roślin ogrodowych w Polsce
  • Wprowadzenie na rynek wiedzy o wielu nowych, nieznanych gatunkach, które świetnie przyjmują się w polskich warunkach klimatycznych
  • Nowinki techniczne dla tych, którzy chcą automatyzować swój czas poświęcany pielęgnowaniu ogrodów
  • Porady aranżacyjne
  • Porady czysto praktyczne z cyklu zwalczania popularnych szkodników, radzenia sobie w ogrodem w różnych porach roku, przycinania, koszenia, podlewania, nawożenia itd.
  • Porady nie tylko ogrodowe, ale i poruszające zagadnienia uprawy roślin doniczkowych
  • Akademia Ogrodnika – podzielone na poszczególne miesiące kalendarze prac ogrodowych i problemów, jakie w danym okresie mogą spotkać każdego, kto zajmuje się uprawą różnorodnych roślin i warzyw
  • Przepisy na to, co można zrobić z ogrodowych plonów: dania, przetwory, desery. To, co zdrowie i naturalne.
  • Pomysły na sprzęt ogrodowy ułatwiający codzienne doglądania upraw i prace sezonowe
  • Inspiracje na aranżacje balkonu, czyli mini ogrodu w wielkim mieście

Dodatkowo, atutem magazynu jest prowadzenie specjalistycznej strony internetowej, na której można znaleźć wszystkie archiwalne odcinki i porady udzielane przez prowadzącą, Maję Popielarską. Można śmiało powiedzieć, że jest to niekwestionowana baza najlepszej wiedzy ogrodniczej, które pomoże w trudnych sytuacjach, ale i da moc inspiracji do wprowadzenia w swoich ogrodach ciekawych i nietuzinkowych zmian. W ramach strony działa też forum ogrodników dla zainteresowanych, którzy chcieliby porozmawiać szerzej i kwestiach uprawy roślin oraz dział z pytaniami, które można kierować prosto do prowadzącej.