Mała Holandia w Polsce? Domy na wodzie Bydgoszcz podbijają serca turystów

Jeszcze kilkanaście lat temu z rozmarzeniem podziwialiśmy Holendrów, którzy wakacje spędzali w domach budowanych na wodzie, a dzisiaj takie same możliwości wypoczynku mamy na miejscu, w Polsce! Wszystko wskazuje na to, że domy budowane na specjalnych pływakach, dzięki którym można nie tylko wygodnie spać, ciesząc się szumem przepływającej obok wody, ale i zwiedzać nimi okolicę, na dobre zagościły w naszym kraju.

Domy na wodzie Bydgoszcz – od czego zacząć udane wakacje?

Aktualnie miastem przodującym w ilości możliwych do wynajęcia domów na wodzie, jest Bydgoszcz. To właśnie tutaj powstają coraz to nowsze obiekty pływające, w których można spędzić wymarzone wakacje. Z jednej strony z dala od standardowych warunków hotelowych, bez mijania się z innymi gośćmi na korytarzu, a z drugiej w bliskim kontakcie z naturą, bo tutaj wystarczy wyjrzeć przez okno, żeby zobaczyć wodę, na której stoi budynek. Do niedawna polskie prawo budowlane i żeglugowe borykało się z wyznaczeniem norm, co do stawiania takich użytkowych hoteli na wodzie, ale dzisiaj na szczęście mamy to już za sobą. Zasady są jasne, a turyści szukający ciszy i wypoczynku w innej, oryginalnej formie, wreszcie nie muszą wyjeżdżać po nią do Holandii.

Przeszukując oferty z kategorii domy na wodzie Bydgoszcz, warto uważnie się nad nimi zastanowić i przejrzeć możliwości, jakie nam dają. Nie każdy dom na wodzie może być uruchamiany przez wynajmujących, więc w przypadku większości, atrakcją będzie sama możliwość zabukowania noclegów w domku przycumowanym do brzegu. W innych, istnieje wprawdzie szansa zwiedzania okolicy z poziomu pływającego houseboat’u, ale w towarzystwie sternika, który bezpiecznie poprowadzi budowlę wzdłuż rzeki. Nie każdy turysta ma uprawnienia i wiedzę, co do sterowania takim obiektem, więc w tym przypadku warto zdać się na profesjonalistę.

Jakie atrakcje czekają na gości w pływających barkach? Najczęściej są to nowocześnie urządzone, choć z oczywistych przyczyn, niewielkie pomieszczenia, internet z wifi, telewizja, przeszklone ściany pozwalające podziwiać rzekę czy – w tych bardziej luksusowych, sauna a nawet jacuzzi z panoramą na miasto. Wynajęcie domku na wodzie oscyluje w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych za noc, ale jest uzależnione od ilości gości i standardu, dlatego przed złożeniem rezerwacji, dobrze jest takie szczegóły sprawdzić.

Co jeszcze? Dobry nastrój do zabrania oczywiście obowiązkowy! Z takich wakacji wraca się z mocą niesamowitych wrażeń i inspiracji. Polecane szczególnie rodzinom z dziećmi, które nigdy nie miały okazji spać tak blisko wody.