Marokańska koniczyna w Twoim wnętrzu

Uważasz, że nudne, jednokolorowe wzory nie sprawdzą się w Twoim nowoczesnym domu i szukasz nowej inspiracji, która idealnie odda Twój charakter? Doskonale! Marokańska koniczyna cieszy się ogromną popularnością, którą zawdzięcza swojej uniwersalności, a także prostocie. Ten nietuzinkowy wzór może być z powodzeniem stosowany w każdej przestrzeni, ponieważ nie jest przytłaczający i zbyt „ciężki”. Gdzie te minimalistyczne kształty sprawdzą się najlepiej i jak w pełni wykorzystać ich urok? 

Marokańska koniczna na ścianach 

Dobrym pomysłem na wykorzystanie uroków marokańskiej koniczyny jest stworzenie na ścianie niezwykłej tapetowej dekoracji. Minimalistyczne kształty pozwalają na swobodne dobieranie dodatków, a bogata paleta barw umożliwia stworzenie wnętrza, które idealnie odpowiada naszym gustom. Oprócz tradycyjnej dekoracji ściennej możemy wykorzystać ten wzór na zasłonach, a także dywanach w niemalże każdym pomieszczeniu. 

Marokańska koniczyna będzie świetnie pasowała do nowoczesnych sypialni, w których powinien panować ład i harmonia. Dodatkowo wybór tego wzoru może okazać się świetnym rozwiązaniem w salonach, a także jadalniach. Tapeta to nie jedyny sposób na wprowadzenie marokańskiej koniczyny do swojego wnętrza. Oprócz tego możesz wykorzystać gotowe szablony, które wystarczy przyłożyć do ściany i przejechać po nich wałkiem do malowania, zamoczonym w wymarzonym kolorze. Dobrym pomysłem będzie także umieszczenie na ścianie naklejek, przedstawiających ten prosty wzór. 

Dodatki z wykorzystaniem nietuzinkowego wzoru 

Marokańska koniczyna wcale nie musi być motywem wiodącym w naszym wnętrzu. Uniwersalność tego wzoru pozwala na wykorzystanie go w postaci ozdobnych poduszek, pościeli czy koców. Również stoły w jadalni mogą zostać wyposażone w podkładki cechujące się tym skromnym wzorem. 

Płytki ceramiczne, posiadające wzór marokańskiej koniczyny będą stanowiły perfekcyjne dopełnienie łazienek, kuchni, a także tarasów. Dzięki swojej prostocie marokańska koniczyna uchodzi za wzór ponadczasowy, dlatego też nie musisz martwić się o to, że jej sława zbyt szybko przeminie. Aby stworzyć niezwykłą przestrzeń wystarczy puścić wodze fantazji i dobrać najlepsze rozwiązania, które będą cechowały się nie tylko dopasowaniem, ale też praktycznością i trwałością. 

Stwórz niepowtarzalne wnętrze dzięki wykorzystaniu najnowszych trendów modowych i wprowadź do swojego domu odrobinę świeżości i nowoczesności. Marokańska koniczyna pasuje zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i loftowych, industrialnych i klasycznych. To właśnie od dopasowanych do niej dodatków zależy to, jaki akcent przybierze.