Materac rozkładany – dodatkowe miejsce do spania dla gości

Odwiedziny gości, którzy przyjechali z daleka, to prawdziwa radość ze spotkania dawno niewidzianych przyjaciół lub rodziny. Po serdecznym przywitaniu na pewno zasiądziecie do poczęstunku, a później do wystawnego obiadu i w końcu przyjdzie czas na długie rozmowy, by nadrobić stracony czas. Gdzie przenocować gości? Jeśli nie dysponujemy dodatkowym pokojem, warto zaopatrzyć się w materac rozkładany. To pomysłowe rozwiązanie do niedużych mieszkań, a sprawdza się ono perfekcyjnie na takie okazje.

Jaka grubość materaca gwarantuje komfort i wygodę?

Kupując materac dla siebie lub dla gości, szczególną uwagę zwracamy na jego grubość oraz twardość. Przyjmuje się, że standardowy materac do spania dla dziecka powinien mieć minimum 10 cm grubości, a dla osoby dorosłej dwa razy więcej. Pamiętajmy, że materac do użytku okazjonalnego nie musi spełniać takich samych warunków, jak posłanie, z którego korzysta się każdej nocy. Grubszy materac więcej waży, trudniej go przenieść, a na wyjazdach podczas pakowania do samochodu sprawia więcej kłopotu. Materac turystyczny dla gości gruby na 6, 10 czy 15 cm sprawdzi na sporadyczny nocleg przez kilka dni. Dziecięcy materacyk 120 x 70 cm o grubości 8 cm zapewni komfortowe spanie maluchowi, a dla dorosłych kupmy szersze modele, np. 200 x 115 i dopasujemy grubość do potrzeb.

Twardy, miękki, uniwersalny – który wybrać?

Twardości materaca oznaczona symbolem H2 to najbardziej popularne modele, które nie są ani bardzo miękkie, ani zbyt twarde. Uniwersalne materace sprawdzają się w przypadku użytkowników, których waga ciała nie przekracza 80 kg. Twardość H2 to zdecydowanie najlepsza opcja, gdy chcemy kupić materac dziecięcy. Odpowiednio szeroki i niezbyt miękki model dla dziecka zapewni zdrowy sen i wygodne podparcie dla kręgosłupa.

Materac dla dzieci musi spełniać wymagania małego użytkownika. Kolorystykę i gładki lub wzorzysty materiał warto dopasować do wystroju pokoju, ponieważ z powodzeniem można wykorzystać materac do zabawy. Po złożeniu wygląda jak pufa i nie zajmuje wiele miejsca, natomiast rozłożony na podłodze ochroni od chłodu malucha bawiącego się klockami lub samochodzikami. Siedząc bezpośrednio na podłodze, zimą można przecież lekko zmarznąć.

Materace składane – praktyczny wybór

Materac z opcją składania nie zajmuje wiele miejsca. Najlepiej wybrać taki model, który łatwo się rozkłada oraz składa i nie ma skomplikowanych mechanizmów. Jeśli rzeczywiście uda się znaleźć funkcjonalny materac dla gości, może on posłużyć nie tylko do okazjonalnego noclegu, ale również na co dzień, np. do ćwiczeń w domu. Materac jest grubszy niż mata i daje więcej komfortu podczas robienia brzuszków i ćwiczeń rozciągających.

Materace turystyczne wyposażone w pokrowiec i torbę łatwo przenieść oraz przechować w domowym schowku czy pawlaczu. Najbardziej praktyczny model do korzystania sporadycznie to taki, który można złożyć i schować do szafy lub garażu. Aby wyeliminować ryzyko zabrudzenia materiału, najlepiej wybierać modele, które są dostępne wraz z torbą do przechowywania. Zabezpieczone przed zabrudzeniem i opakowane w ochronny materiał przetrwają w dobrym stanie przez długi czas.

Materac na wyjazdy turystyczne i w odwiedziny

Podczas noclegu u rodziny praktycznie zawsze można liczyć np. na rozkładaną kanapę lub szeroki narożnik. Jednak co jeśli sofa u cioci w salonie jest bardzo niewygodna, a po nocy na zbyt miękkiej gąbce trudno wyprostować kręgosłup? Weź własny materac do samochodu! Rozkładane modele zapewniają maksimum komfortu podczas snu, a to podstawa, jeżeli chcemy obudzić się wypoczęci i pełni energii do stawiania czoła nowym wyzwaniom. Wszystkich zainteresowanych zakupem materaca składanego na wyjazdy turystyczne lub do przenocowania gości zachęcamy do sprawdzenia propozycji ze strony sklepu internetowego https://dobrekrzesla.pl/. Bogata oferta zawiera materace o różnych wymiarach – od 120 x 60 cm do 200 x 115 cm. Ponadto są one wyposażone w torbę do przenoszenia i pokrowiec do przechowania, można więc dopasować model, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom.