Meble klasyczne – elegancja na lata

Znudziły Cię już nowoczesne meble z popularnych marketów? Uważasz, że wszystkie produkty, które można tam znaleźć, tworzone są taśmowo i brak im oryginalnego charakteru? Meble klasyczne będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zapewne w swoim otoczeniu masz sporo osób zafascynowanych minimalistycznym i nowoczesnym stylem, jeśli chodzi o meble i wystrój wnętrz. Jednak mało kogo stać dziś na zaprojektowanie ładnych, prostych mebli i wykonanie ich u rzemieślnika. Z tego względu wiele osób wyposaża swoje mieszkania w zunifikowane meble z marketu, które pozbawione są zarówno charakteru, jak i jakości. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób powraca do fascynacji meblami klasycznymi, które są ponadczasowe i pasują do wielu wnętrz. Jakie jeszcze mają zalety?

Jakie zalety mają meble klasyczne?

Po pierwsze – design. Jak już zostało wspomniane, dziś większość mebli niczym się nie wyróżnia. Brak im finezji i polotu. Przeciwnie sprawa wygląda, jeśli idzie o meble klasyczne, które są pięknie zdobione i wykonane z naturalnych materiałów. Łuki, rzeźbienia i ciekawe uchwyty to zdecydowanie wizytówka stylowych, ponadczasowych mebli, których pozazdroszczą Ci znajomi. Dodatkowo w kategorii mebli klasycznych zawsze mamy do wyboru różne fronty oraz dodatki, przez co możemy nadać danemu pomieszczaniu określony charakter.

Poza ciekawym i nietuzinkowym wyglądem meble klasyczne są cenione za komfort, który dają użytkownikom. W przypadku stylowych mebli wykończenie jest na bazie dobrych, solidnych materiałów, dlatego bez problemu zażyjemy relaksu na naszej ulubionej sofie lub fotelu. Jeśli chodzi natomiast o meble stojące, klasyczne wyposażenie zwykle jest bardzo pojemne, a także nastawione na eksponowanie niektórych elementów tj. np. barek czy przeszklone szafki.

Gdy zapoznałeś/aś się już z głównymi zaletami, które mają meble klasyczne, z pewnością nie dziwi Cię fakt, że pomimo mody na minimalizm i nowoczesny, prosty wystrój, wiele biur i apartamentowców nadal wyposaża się tradycyjnymi meblami. Znawcy designu zdają sobie bowiem sprawę z tego, że drewniany, dobrze wykończony mebel, zawsze sprawia lepsze wrażenie, aniżeli modna komoda czy fotel ze sklejki lub innego materiału słabej jakości. To właśnie meble klasyczne kojarzone są zatem z prawdziwym luksusem i stylem art deco.

Stylizowane meble klasyczne

Wśród miłośników klasycznych mebli istnieje także nurt, który fascynuje się prawdziwie staromodnymi sposobami produkcji wyposażenia domowego. Takie osoby są pod wrażeniem kunsztu dawnych stolarzy oraz materiałów, z jakich wykonane bywały wcześniej meble np. w domach szlacheckich. Fascynacja pięknem z przeszłości prowadzi bardzo często do tego, że w miłośnikach starych mebli rodzi się potrzeba zakupienia stylizowanych dodatków do swojego wnętrza. Czy są w Polsce firmy, które przyjmują zamówienia na stylizowane meble klasyczne?

Oczywiście, że tak. W Polsce możemy znaleźć wiele wspaniałych zakładów, w których rzemieślnicy kultywują stary zwyczaj ręcznego wyrobu mebli. Są to zwykle usługi dość drogie, jednak końcowy efekt wart jest grzechu. Dzięki współpracy ze stolarzem, który weźmie pod uwagę nasze spersonalizowane potrzeby i wymagania, możemy urządzić nasze wnętrze dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy.

Do swojego asortymentu stylizowane meble klasyczne coraz częściej wprowadzają także większe zakłady meblarskie, które co prawda nie zajmują się każdym meblem z osobna, ale równocześnie nie są też sieciówkami, dlatego oferowana przez nie jakość lokuje się na średniej półce. Właściciele takich zakładów zauważyli, że Polacy bardzo często wracają z sentymentem do szykownych mebli sprzed lat i postanowili stworzyć linię dedykowaną amatorom mebli klasycznych w swoich sklepach. Jeśli interesują Cię więc stylizowane meble klasyczne, z pewnością znajdziesz coś interesującego nawet niedaleko Twojego miejsca zamieszkania. W przypadku braku funduszy na zakup mebli od rzemieślnika skorzystaj z oferty lokalnych salonów meblowych, które wykonują wyposażenie o średniej i podwyższonej jakości w cenie zbliżonej do tej, po której sprzedawane są meble ze sklejki w popularnych sieciówkach.