Meble łazienkowe a funkcjonalność – na co zwracać uwagę?

Podczas projektowania łazienki warto postawić na funkcjonalne rozwiązania. Dzięki temu korzystanie z takiego pomieszczenia w późniejszym czasie będzie w pełni komfortowe. Jakie produkty sprawdzą się w funkcjonalnych łazienkach?

Miejsce do przechowywania

W meblach łazienkowych powinna znajdować się odpowiednia ilość miejsca do przechowywania. W pomieszczeniach, takich jak łazienka, gromadzi się bowiem wiele rzeczy – od kosmetyków, przez zapas środków higienicznych, aż po preparaty stosowane do czyszczenia całego domu. Z tego powodu meble powinny być odpowiednio pojemne. Należy zadbać także o to, by miały jak najwięcej przegród. Wówczas można będzie łatwiej posegregować przechowywane rzeczy. W większych przestrzeniach w meblach warto także umieścić specjalne organizery, samodzielnie tworząc wydzielone miejsce na drobne przedmioty. Zapewni to nie tylko wygodę, ale i pozwoli utrzymać porządek.

Dobrym wyborem są m.in. szafki umieszczone pod zlewem, które mają pojemną szufladę. Wystarczy wysunąć ją, by dostać się do zawartości bez konieczności schylania się czy klękania. To doskonały wybór dla kobiet, które mają wiele kosmetyków i chcą zapewnić sobie do nich łatwy dostęp.

Konstrukcja mebli łazienkowych

Jeśli chodzi o meble łazienkowe, znaczenie ma także ich konstrukcja. W ostatnim czasie popularnością cieszą się modele na wysokich nogach lub podwieszane. Takie rozwiązanie pozwala na znacznie łatwiejsze sprzątanie pod konstrukcją mebli, bez konieczności ich odsuwania lub pomijania niedostępnej powierzchni. Dodatkowym atutem takich modeli jest także wrażenie lekkości, cenione przede wszystkim w niewielkich łazienkach.

Warto postawić także na takie uchwyty w meblach, które będzie można bez problemu chwycić mokrymi dłońmi. Znaczenie ma też odporność samych frontów na zabrudzenia. W ten sposób będzie można zachować łazienkę w czystości bez konieczności niemal codziennego sprzątania. Meble łazienkowe muszą być też odporne na działanie wilgoci, która pojawia się w łazience bardzo często i może powodować m.in. odklejanie się gorszych jakościowo oklein.