Meble ogrodowe w kolorach lata

Dodanie dwóch lub trzech nowych kolorów do wyposażenia przydomowej przestrzeni wypoczynkowej może całkowicie zmienić wygląd każdego podwórka. Nawet, gdy meble będą najwygodniejsze na świecie, jeśli wyglądają jak z targu staroci, trudno się nimi cieszyć. Dlatego warto od czasu do czasu odnowić ogrodowe wyposażenie. Wystarczy do tego odrobina wolnego czasu, pędzel i dobra emalia do drewna. Podpowiadamy jak malować meble ogrodowe w kolorach lata.

Od czego zacząć wybór koloru mebli ogrodowych?

Dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań palety barw jest kolor elewacji domu. Warto zacząć od znalezienia charakterystycznego, głównego koloru, który współgra z farbą lub innym wykończeniem budynku. Niezależnie od tego, na jakim elemencie ogrodowego wyposażenia barwa ta zostanie wykorzystana, wyeliminuje wyraźny kontrast między przestrzenią zewnętrzną a domem.

Wybór naturalnych odcieni mebli to zawsze bezpieczne rozwiązanie. Kolory takie jak biały, szary, brązowy, czerwony czy błękitny są dobrą bazą, a przy tym znakomicie komponują się z naturalną zielenią. W sprawdzony schemat warto wkomponować nieco odważniejsze akcenty, aby stworzyć ciekawe, przyciągające wzrok zestawienie.

Modne kombinacje kolorów do ogrodu

Przygotowaliśmy kilka propozycji barw, które świetnie się uzupełniają i mogą wyglądać dobrze na każdych ogrodowych meblach. Na początek warto wypróbować duet fioletu i pomarańczy. Te dwa, rzadziej spotykane w ogrodach odcienie, tworzą luksusowy klimat. Fioletowy to elegancki, odważny kolor, który może pełnić rolę tła dla energetyzującej, idealnej na lato, pomarańczowej barwy. Dlatego też pierwszy z wymienionych odcieni warto stosować do malowania samych mebli, a pomarańczowy wykorzystać w przypadku dekoracji i akcentów, takich jak np. poduszki.

Inną sprawdzoną letnią parą kolorów jest zielony oraz niebieski. Ten duet przywołuje na myśl naturalne połączenie roślinności i nieba. Z wykorzystaniem tych barw łatwo stworzyć perfekcyjnie wyważoną aranżację ogrodu. Malując nimi meble, warto postawić na jaśniejsze odcienie. Można także wpleść w aranżację białą barwę. Kolory te doskonale będą prezentować się na tarasach z cegły lub naturalnych desek. W ogrodach, w których nie brakuje zieleni, można również wypróbować połączenie czerni z żółtym. To nieco surowa kombinacja, więc trzeba uważać, by nie przesadzić z proporcjami. Cytrusowy żółty od razu przyciągnie wzrok w każdej przydomowej przestrzeni, powinien więc znaleźć się jedynie na kilku elementach dekoracyjnych.

Czym malować meble ogrodowe?

Wybór kolorystyki to ważny element aranżacji ogrodu, ale jeszcze istotniejsza będzie odpowiednia emalia do drewna (www.farbyjedynka.pl). Produkt ten powinien charakteryzować się przede wszystkim dobrą odpornością na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu nie trzeba będzie zbyt często odmalowywać mebli. Warto również zwrócić uwagę na wysoką siłę krycia. Wszystkie te wymagania spełnia emalia do drewna z linii Jedynka Drewno i Metal. Z wykorzystaniem tego produktu można tworzyć trwałe powłoki o znakomitych walorach estetycznych.