Miedziana armatura łazienkowa – do jakich aranżacji?

Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka była wyjątkowa, warto zastanowić się nad kolorową armaturą łazienkową, która obecnie jest prawdziwym hitem aranżacyjnym. Wśród dostępnych kolorów, do których należy m. in. złoto, czerń i biel, ciekawą opcją są baterie miedziane, które doskonale pasują zarówno do aranżacji bardziej luksusowych, jak i oryginalnych czy wręcz egzotycznych pod kątem wzorniczym. Do jakich konkretnie aranżacji można wykorzystać tego typu armaturę i dlaczego warto na nią postawić?

Armatura łazienkowa miedziana w macie i z połyskiem

Kolorowa armatura łazienkowa ma to do siebie, że z gruntu jest produktem wysokiej jakości. Na tego typu wyroby decydują się bowiem z reguły markowe firmy, które chcą poszerzyć swoją ofertę o kolejny aspekt wzorniczy, jakim jest możliwość wyboru innego koloru baterii niż standardowy, czyli chromowany. W ten sposób już na przysłowiowe „dzień dobry” otrzymujemy wyposażenie wysokiej klasy, które na dodatek odznacza się unikalną kolorystyką.

Dlatego też miedziana armatura łazienkowa oferowana jest przede wszystkim przez takich producentów, jak Grohe, czyli markę stanowiącą klasę samą w sobie, która obok armatury miedzianej, oferuje również baterie w innych, oryginalnych kolorach. Co ważne, do wyboru mamy zazwyczaj dwa rodzaje wykończenia powierzchni, czyli matową lub z połyskiem – także w przypadku baterii miedzianych.

Elegancka łazienka i baterie w kolorze miedzianym

Kolor miedziany jest ciepłą barwą, która wspaniale komponuje się z klasycznym wystrojem łazienki. Jest on nieco ciemniejszy niż złoto, które z kolei najlepiej prezentuje się w aranżacjach glamour. Takie przygaszenie w przypadku miedzi nadaje wnętrzu stonowanej elegancji. A jeśli wybierzemy baterie o minimalistycznym wzornictwie, takie jak np. podtynkowa bateria Grohe Sunset, to łazienka zyska nieco nowoczesnego, aczkolwiek nadal eleganckiego charakteru.

Baterie miedziane doskonale pasują również do łazienek urządzonych w stylu rustykalnym. Kolor ten bowiem za sprawą swojego przyjemnego blasku kojarzy się z przytulnością. Przy czym można go spokojnie zestawiać z różną kolorystyką, co pozostawia szeroki wybór pod względem rodzaju ceramiki sanitarnej czy materiałów do wykończenia ścian.

Retro łazienka i miedziana armatura łazienkowa

Miedziana armatura łazienkowa to także niezwykle oryginalne baterie, które zostały zaprojektowane w koncepcji czerpiącej garściami z surowych wnętrz industrialnych, gdzie połączenie ciepłej miedzianej barwy z zaskakującym wzornictwem, pozwala stworzyć naprawdę nietuzinkową aranżację.

Doskonałym przykładem takiej armatury są baterie Zanetti Chini, których wzornictwo jest inspirowane wyglądem starodawnej instalacji hydraulicznej, obejmującej miedziane rury i charakterystyczne pokrętła wyglądające jak zawory. Ostateczny efekt jest spektakularny. Tego typu baterie wspaniale prezentują się w aranżacjach retro oraz surowym brutalizmie, gdzie styl łazienki wyznacza beton, cegła i metal.

Baterie łazienkowe w kolorze miedzianym to odważne i oryginalne rozwiązanie, które nadaje wystrojowi łazienki zupełnie nowego oblicza. Jeśli zależy nam na tym, aby stworzyć coś wyjątkowego, to miedziana armatura łazienkowa z pewnością nam to umożliwi.