Miejsce dla całej rodziny? Oceanarium Gdynia!

Gdynia ma w sobie coś niezwykłego. Dostęp do morza, niezwykły klimat i urok, a także cudowne oceanarium. Akwarium Gdyńskie cieszy się ogromną popularnością, ze względu na szeroką ofertę, w której znajduje się niemal wszystko, co jest potrzebne do odkrywania podwodnego świata. Niezwykłe koralowce, morskie stworzenia, słone i słodkie akwaria co roku przyciągają do siebie ogromne grono zwiedzających. Piętrowe oceanarium Gdynia pozwala na przeżycie niezwykłych chwil całej rodzinie, a dodatkowo umożliwia poznanie ciekawostek dotyczących podwodnych zwierząt. Dlaczego właśnie to miejsce zasługuje na specjalne wyróżnienie? Już wyjaśniamy! 

Oceanarium Gdynia miejscem wyjętym z bajki 

Ciężko sobie wyobrazić, że podwodny świat znajduje się tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Kolorowe ryby, wyglądem do złudzenia przypominające bajkę „Gdzie jest Nemo?” groźne piranie, ogromne żółwie i muszle znane z „Małej Syrenki” zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

W oceanarium przemieszczanie się na wyższe kondygnacje może stanowić niejako problem dla rodzin z małymi dziećmi, jednak dla ujrzenia 1500 żywych osobników, pochodzących z najdalszych części świata warto pokonać tę barierę. Niektóre akwaria cieszą się tak dużą popularnością, że niemal brakuje miejsca tuż przy szybie dla wszystkich zwiedzających, jednak nic straconego! Oceanarium Gdynia ma do zaoferowania swoim fanom szklane zbiorniki na wodę, umożliwiające obserwację zarówno zwierząt, jak i roślin o pojemności nawet 10. 000 litrów. Oprócz obecnego wyposażenia Akwarium Gdyńskiego można ujrzeć całkiem nowe okazy, które są stale sprowadzane. 

Wakacje dla całej rodziny 

W sezonie letnim oprócz tradycyjnego zwiedzania Oceanarium Gdynia ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji, które są dostępne w cenie biletu. Pierwszą z nich jest możliwość uczestniczenia w niezwykłych spotkaniach z nauką. Na takich wakacyjnych lekcjach cała rodzina może świetnie bawić się z mikroskopem i jeszcze bardziej przybliżyć do siebie podwodny świat. Ten rodzaj zajęć odbywa się w dni robocze w godzinach wyznaczonych przez pracowników. 

Innym rodzajem atrakcji jest możliwość poznania z bliska prawdziwego rekina. Robiące wrażenie, ostre zęby i szorstka skóra to coś, co zaciekawi nie tylko najmłodszych. Treści i zajęcia, prowadzone przez specjalistów, dostosowane są do każdej grupy wiekowej.

Również filmy, o tematyce morskiej idealnie wpisują się w wakacyjne atrakcje. Wakacyjne kino, dostępne w oceanarium, oferuje swoje seanse co godzinę przez 7 dni w tygodniu. To gdyńskie centrum słodkich i słonych akwariów idealnie wpisuję się na listę rzeczy „koniecznych do odwiedzenia”.