Miskant chiński Flamingo – co to za trawa?

Miskant chiński Flamingo jest odmianą średniowysoką miskanta, która wraz z końcem sierpnia kwitnie obficie na różowo. Miskanty są mało wymagającymi trawami, które na dodatek bardzo dobrze zimują w naszym klimacie. Najpiękniej prezentują się jesienią. Wówczas kwitną obficie.

Wygląd

Miskant chiński Flamingo wytwarza łukowate, wygięte oraz średniowysokie źdźbła.Osiąga ona sto dwadzieścia centymetrów wysokości o średnicy między sześćdziesiąt a osiemdziesiąt centymetrów. Miskant dosyć późno rusza z wegetacją, ponieważ dopiero w maju, ale bardzo szybki wzrost sprawia, że już w miesiącu czerwcu roślina ta wygląda bardzo dobrze na rabacie. Jesienią ładnie przebarwia się na kolory złociste.

Dla miskantów bardzo charakterystyczne kwiatostany pojawiają się dopiero późnym latem i to bardzo obficie. Początkowo są różowosrebrzystej barwy, wystają ponad zgrabną kępę liści. Roślina wtedy osiąga sto sześćdziesiąt centymetrów wysokości. W miarę przekwitania bieleją, nie tracąc nic na uroku, przebierają bardzo puszystą formę. W tejże postaci na roślinie pozostają aż do samej wiosny, stanowiąc przepiękną atrakcję również zimą.

Miskant chiński Flamingo – stanowisko oraz uprawa

Miskanty bardzo lubią wodę oraz słońce. Przy wilgotnym stale, ale nie mokrym podłożu, w pełnym słońcu będą przepięknie rosły oraz kwitły. Tym samym cieszą właściciela ogrodu przez znaczną większość sezonu – także zimą. W półcieniu lekkim roślina także rośnie.

Rośliny te preferują podłoże żyzne oraz umiarkowanie żyzne. Są względem PH tolerancyjne, chociaż odpowiada najbardziej im odczyn lekko kwaśny. Poradzą sobie na przeciętnych glebach, nie są to jednak rośliny żarłoczne oraz im wystarczy pryzma jesienna z kompostu raz na dwa czy też trzy lata.

Jedyne czego one wymagają to , aby gleba była wilgotna, dobrze zdrenowana, ale nie z wodą stagnującą. W przypadku gleb ciężkich wykonać należy drenaż oraz ją wzbogacić kompostem podczas sadzenia samej rośliny.

Młode egzemplarze należy osłonić na zimę. Wiosną należy usunąć je, aby móc zrobić miejsce nowym źdźbłom.

Roślina wypada świetnie zarówno jak o tak zwany soliter, ale także jako element rabaty, a także w roli osłon sezonowych, jak na przykład niskie żywopłoty. Miskant urozmaici w zasadzie każdą grupę iglaków, szczególnie cisów strzyżonych, z którymi je łączy upodobanie do samej wilgoci.

Na pewno trawy ozdobne staną się ważnym elementem naszego ogrodu. Będą robiły ogromne wrażenie oraz sprawią, że osiągniemy przepiękny i niepowtarzalny klimat. To nam się podoba.