Miskant chiński 'Graziella’ – trawa do Twojego ogrodu

Mając swój wymarzony dom szukasz idealnej ogrodowej inspiracji, która zamieni Twoje podwórko w miejsce, pełne czaru i uroku? Doskonale! Miskant chiński 'Graziella’ zdaje się być idealną propozycją dla osób wymagających i ceniących sobie prywatność. Ta niezwykła roślina sięga nawet 180 centymetrów wysokości i zachwyca swoim wyglądem niemal każdego! Dlaczego to idealna propozycja dla Ciebie? Przekonajmy się wspólnie! 

Niezwykła trawa ozdobna – Miskant chiński 'Graziella’

Ta niezwykła trawa ozdobna może stanowić doskonałą dekorację ogrodu. Jej urok tkwi w monstrualnych kwiatostanach, które zakwitają już z początkiem sierpnia. Początkowo miskant osiąga wielkość około 1,5 metra, na którą składają się kępy łukowatych liści, w okresie kwitnienia jego wzrost może przekroczyć nawet 2 metry. Latem liście tej trawy ozdobnej charakteryzują się zielonym ubarwieniem, jesienią zaś zmieniają swoją barwę na odcienie miedzi, a także pomarańczy. Kwiatostany miskanta utrzymują się aż do zimy, przy czym z każdym miesiącem stają się coraz bardziej puszyste. 

Jak pielęgnować Miskanta? 

Ten rodzaj roślin zdaje się być doskonały niemal w każdych warunkach. Do zdrowego i intensywnego wzrostu potrzebuje wilgotnych i żyznych gleb. Świetnie sprawdzi się dla niego stanowisko słoneczne, a także te – znajdujące się w półcieniu. W przypadku pierwszej i drugiej zimy warto odpowiednio zabezpieczyć tę trawę ozdobną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Najlepszym sposobem na przezimowanie miskanta jest okrycie go warstwą kory i ścięcie zeszłorocznych liści na wiosnę. Kępa trawy z roku na rok staje się coraz gęstsza i silniejsza, dlatego też po drugiej zimie nie wymaga już aż tak dokładnego okrycia.  

Miskant nie należy do roślin inwazyjnych, które szybko zajmują cały teren ogrodu. Ta trawa ozdobna rośnie w szybkim tempie, jednak pozostaje w zwartej kępie. W ogrodzie doskonale dopełni dekoracje stawu, bądź oczka wodnego. Może również posłużyć jako alternatywa dla tui, żywopłotu i innych dekoracji, znajdujących się przy granicy działki. Osobom kreatywnym poleca się wykorzystanie pełnego uroku miskanta podczas tworzenia rabat kwiatowych i zasadzenie go pośród innych, niższych traw. 

Jeśli poszukujesz idealnego rozwiązania do swojego ogrodu to zdecydowanie musisz wziąć pod uwagę miskant. Doskonały w swej prostocie i atrakcyjny kwiat zdaje się być odpowiedzią na wszystkie potrzeby współczesnych właścicieli domów jednorodzinnych. Niezwykłą zaletą tej rośliny jest możliwość zastosowania jej zarówno na niewielkich, jak i na ogromnych powierzchniach.