Miskant chiński 'Malepartus’ zauroczy każdy ogród

Miskant chiński 'Malepartus’ należy do tej grupy roślin, o których nie da się łatwo zapomnieć, Niezwykle urodziwy, o bajecznym ubarwieniu może okazać się doskonałą alternatywą do każdego ogrodu. Ten typ trawy ozdobnej cechuje się szybkim wzrostem i wczesnym kwitnieniem. Jego wysokość sięga nawet 2,3 metrów. Kwiatostan Miskanta chińskiego cechuje się krwisto różową barwą, która doskonale prezentuje się na naturalnych pióropuszach. Co jeszcze powinnaś wiedzieć o tej roślinie zanim zdecydujesz się dać jej nowy dom? Koniecznie przeczytaj! 

Róż pełen fantazji – miskant chiński „Malepartus” 

Kwitnienie tego rodzaju trawy ozdobnej przypada na przełomie lipca i sierpia i trwa aż do zimy. Jej zdecydowanym atutem są liście, które – nawet pozbawione kwiatostanu – doskonale się prezentują i stwarzają niepowtarzalny nastrój w każdym ogrodzie. Jesienią Miskant chiński „Malepartus” rezygnuje ze swojego różowego ubarwienia na rzecz miedzy i złota.

Aby móc w pełni zatroszczyć się o tę niezwykłą roślinę, należy przygotować jej odpowiednie warunki. Miskant chiński będzie czuł się wręcz doskonale w otoczeniu żyznych i wilgotnych gleb. Również podczas jego wzrostu nie może zabraknąć odpowiedniej dawki światła – tę trawę ozdobną możemy z powodzeniem umieścić na stanowiskach słoneczynych i w półcieniu. Miskant chiński nie należy do grupy roślin, które rosną w niekontrolowany sposób i zagłuszają inne kwiaty w swoim otoczeniu. Jest trawą, cechującą się szybkim wzrostem, jednak swoją moc skupia w kępach. Podczas pierwszych zim zaleca się osłonięcie miskanta korą, aby nie uległ on zniszczeniu na wskutek złych warunków atmosferycznych. 

Gdzie umieścić trawę ozdobną? 

Projektując swój wymarzony ogród musisz zwrócić uwagę na każdy szczegół. Miskant chiński świetnie sprawdzi się w otoczeniu oczek wodnych, stawków, fontann, a także rabat. W przypadku niewielkiego ogrodu może posłużyć jako alternatywa żywopłotu, która skutecznie odgrodzi Cię od wzroku ciekawskich przechodniów. Jeżeli masz do dyspozycji ogromną powierzchnię działki to za pomocą miskanta możesz z łatwością stworzyć niezwykłe ścieżki spacerowe wśród wysokiej trawy. 

To niezwykle szlachetna roślina, która pozwala na łączenie z innymi, nieco niższymi trawami. Jej długi okres kwitnienia jest doskonałą zaletą, ponieważ dzięki niemu mamy pewność, że nasz ogród będzie wyglądał perfekcyjnie nie tylko latem i wczesną jesienią. Przed zakupem miskanta odwiedź ogrody, bogate w tą roślinę i przekonaj się czy warto zdecydować się na tak wysoką nowość.