Miskant chiński „Variegatus” – co musimy wiedzieć o uprawie?

Miskanty są długo kwitnącymi trawami ozdobnymi. Bardzo często występują w naszych ogrodach. Zachwycają nas swoim pokrojem, jak i także pięknymi kwiatostanami. Takim miskantem jest także miskant chiński „Variegatus”. Warto o tej odmianie dowiedzieć się nieco więcej, ponieważ może się stać niesamowitym dekoracyjnym elementem naszego ogrodu.

Charakterystyka odmiany Variegatus

Miskant chiński „Variegatus” jest jedną z odmian chińskiego miskanta. Ta roślina często jest mulona z rózgowatym prosem, a jej pochodzenie niezmiernie się różni. Proso rózgowate pochodzi bezpośrednio z Ameryki Północnej, a miskant „Variegatus” występuje naturalnie na terenach Azji oraz Afryki.

Zarówno rózgowate proso, jak i także miskant chiński należą do takiej samej rodziny, jaką jest wiechlinowata rodzina. Te rośliny to wieloletnie trawy. Musimy mieć świadomość, że dorasta nawet do dwóch metrów wysokości.

Bardzo efektowne są jej równowąskie, długie oraz także dosyć szerokie liście. Wzdłuż liści są lekko żółtawe czy też białe kwiatki. Najbardziej ozdobną z części tychże ozdobnych traw są jej kwiatostany. Tworzą one wierzchy pierzaste. Można je zaobserwować od drugiej połowy lata i do tego pozostają one aż do samej wiosny. Są one ciemnoróżowej czy też czerwonej barwy, ale podczas przekwitania znacznie bledną. Jeśli poszukujemy dodatkowych informacji na temat miskantów, to koniecznie sięgnijmy po informacje publikowane na wielu blogach ogrodniczych. Jest ich naprawdę bardzo, ale to bardzo sporo.

Miskant chiński „Variegatus” – jak uprawiać tę odmianę?

Uprawa tychże długo kwitnących traw ozdobnych nie jest zbyt trudna. Tak naprawdę to rośliny te nie są w żadnym wypadku wymagające. Wystarczy, że zapewnimy im odpowiednie stanowiskowe warunki. O jakich stanowiskach mowa? Mowa o stanowiskach słonecznych oraz dosyć wilgotnej oraz żyznej glebie. Ta odmiana jest pod względem odczynu PH gleby tolerancyjna.

Jednak istnieje kilka dosyć ważnych punktów, które to dotyczą pielęgnacji. Warto ich przestrzegać, aby roślina naprawdę dobrze rosła. Miskant chiński odmiana „Variegatus” podczas kwitnienia wymagać może podpór. Wszystko po to, aby roślina się w żadnym wypadku nie wyginała. Jest to konieczne w momencie, gdy same wiechy razem z liśćmi zaczną się rozkładać na boki.

Na pewno poradzimy sobie z jego uprawą. Jak najbardziej trawa ozdobna będzie nas zachwycała. W naszym ogrodzie przepięknie skomponuje. Będziemy pod przeogromnym wrażeniem. Warto pokusić się o kilka odmian i stworzenie przepięknych kompozycji. W sieci możemy się zainspirować.