Moda na łazienki szare z drewnem – co nas w nich urzeka?

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszy się urządzanie domowych łazienek tak, jak jeszcze do niedawno projektowano je tylko w luksusowych apartamentach, nowoczesnych loftach i mieszkaniach o zdecydowanie podwyższonym standardzie. Dziś, doceniając połączenie nowych form i barw szarości z ciepłem tradycyjnego drewna, chętnie wprowadzamy te rozwiązania do własnych domów. Z jednej strony są one subtelne i naturalne, a z drugiej czarują minimalizmem, ekskluzywnym wykończeniem i przyjemnym chłodem bijącym do szarych kolorów.

Nowoczesne łazienki szare z drewnem

Samo zaprojektowanie szarej łazienki, do której wprowadza się moc drewnianych dodatków, stanowi dla architektów wnętrz spore wyzwanie. To właśnie ich inspiracje możemy podziwiać na wielu stronach meblowych i w czasopismach wykończeniowych, które są dla nas później źródłem natchnienia przy planowaniu własnej łazienki.

Stylowe łazienki szare z drewnem to przede wszystkim takie zestawienie tych dwóch zupełnie innych kolorów, które jak się okazuje, doskonale ze sobą współgra.

  • Ciemna szarość wpadająca nierzadko w rozjaśnioną czerń + jasne drzewo sosny na obudowie wanny czy blacie znajdującym się pod umywalką
  • Grafitowe, głęboko rozmazane szarości na kaflach ułożonych na ścianie + ciepłe drewno dębu lub buka
  • Zupełnie jasne, szare odcienie kojarzące się z luksusowymi strukturami ścian apartamentowców – zestawione z ciemnym, ale wciąż ciepłym drewnem dodatków
  • Miks różnych tonów szarości np. ciemnego z jasnym lub półciemnym i do tego mocno jasne, wręcz rozbielone drewno podłóg, pojemników i blatów

Pomysłów na wykonanie takiej szarej łazienki jest mnóstwo! Warto pamiętać, żeby przed zrobieniem docelowych już zakupów do takiego wnętrza, najpierw pooglądać różne zdjęcia pokazujące, jak konkretny szary wygląda w zestawieniu z danym typem drzewa. Czasem różnica w odcieniach może się wydawać minimalna i nieznaczna, ale po przeniesieniu jej do przestrzeni łazienkowej, będzie miała ogromną różnicę dla końcowego efektu. Przy okazji, zapoznanie się z takimi internetowymi propozycjami – w sklepach, na blogach i na stronach tworzonych przez architektów wnętrz, może podsunąć nam wiele dodatkowych pomysłów na to, jak całość urządzić ze smakiem.

Perfekcyjnie zaplanowana łazienka w tych kolorach, może stać się ulubionym miejscem mieszkania. Ultra modna, ponadczasowa i z racji na różne, energetyczne nasycenie koloru szarego i barw drzewa – nigdy nie będzie się nudzić. To połączenie, które sprawdzi się i na lepsze i na gorsze dni!