Modne krzesło brazylijskie – pomysł na relaks w domu i w ogrodzie

Hamak brazylijski, nazywany też po prostu wiszącym krzesłem to zdecydowany hit ostatnich sezonów! Zwarta konstrukcja, która nie zajmuje wiele miejsca, możliwość podwieszenia pod sufitem w dowolnym, domowym pomieszczeniu albo w ogrodzie – to coś, co przyciąga wzrok od razu! Relaksacyjne właściwości tego mebla, a może bardziej gadżetu wypoczynkowego, sprawiają, że od samego patrzenia, chciałoby się wewnątrz nieco pobujać.

W poszukiwaniu odprężenia: krzesło brazylijskie na plan!

Zabiegane czasy, praca, wychowywanie dzieci i ogrom codziennych obowiązków, z jakimi mierzy się większość z nas, to powody, które sprawiają, że coraz częściej szukamy dla siebie takich mebli i atrakcji, które pozwolą nam się po prostu zrelaksować. Krzesło brazylijskie doskonale się w tej roli sprawdzi! Podwieszone pod sufitem, wypełnione miękkimi, wygodnymi poduchami i lekko kołyszące się w trakcie siedzenia – skutecznie odpręży napięte mięśnie i wprowadzi nas w stan błogiego relaksu. Co ważne, w tym niezwykłym i jednocześnie bardzo prostym w konstrukcji krześle, siedzi się na tyle wygodnie, że idealnie sprawdzi się ono do spokojnego poczytania książki, przeglądania smartfona czy swobodniejszego klikania na laptopie.

Siedząc w tym krześle, można przyjąć zarówno pozycję klasyczną – z nogami luźno zwisającymi ku dołowi, jak i umościć się w nim „po turecku”, pozwalając ciału bujać się delikatnie na boki, tak, by organizm skutecznie się odprężał.

Wzornictwo, kolorystyka, montaż

Nowoczesna krzesła brazylijskie można dziś dostać w większości dobrych sklepów (nie tylko meblowych) i to nie w jednym, a w setkach inspirujących wzorów i kolorów, które bez problemu dopasujemy do salonu, sypialni, pokoju nastolatka czy przestrzeni ogrodowej. Mało tego – na wypoczynek w takim a’la hamaku decydują się często również firmy, tworząc w swoich biurach miejsca, w których pracownicy mogą znaleźć chwilę przerwy i doładować wewnętrzne akumulatory bujając się relaksująco choćby przez kilka minut.

Prosty montaż wiszącego krzesła, pozwala na jego bezproblemowe umieszczenie np. w plażowych barach, oryginalnych ogródkach restauracyjnych, na konarach drzew okalających tereny muzycznych festiwali i wszędzie tam, gdzie pragnie się sprawić odrobinę radości zarówno sobie, jak i gościom. Z racji na swój urok i miłe wrażenia, z krzeseł brazylijskich chętnie korzystają też hotele, ośrodki wypoczynkowe, czy nieszablonowo urządzane apartamenty. Taki design sprawia, że goście z miłymi wspomnieniami po pobycie, wracają do nich znacznie chętniej.