Modne krzesło tapicerowane szare – jak je dopasować do wnętrza?

Szarości w domowych meblach są dzisiaj na zdecydowanej fali! Popularność koloru szarego i to w przeróżnych jego odcieniach sprawia, że chcemy mieć go we wnętrzach więcej. Jednymi z najbardziej popularnych w tej kategorii mebli są krzesła, które z racji na tapicerkę i wyściełanie dodatkowymi zmiękczaczami, zaczynają wręcz wyglądać jak ultra wygodne fotele. Tego typu krzesła szczególnie upodobali sobie posiadacze mieszkań urządzanych na styl skandynawski, ale można je znaleźć również w zupełnie „niestylowych” mieszkaniach.

Krzesło tapicerowane szare – pomysły i możliwości

Kluczem do dobrania odpowiedniej wersji tapicerowanego, szarego krzesła do danego pomieszczenia w mieszkaniu, jest umiejętność połączenia jego wykonania z otoczeniem, jakie aktualnie panuje w tym pomieszczeniu. Jeśli dla przykładu wnętrze jest jasne i przestronne, to świetnie sprawdzi się w nim ciemne krzesło tapicerowane szare, intensywnie głębokie co do barwy i wyraziście pikowane na oparciu. Z kolei w pomieszczeniach ciemnych, nieco przytłumionych, doskonale sprawdzi się rozbielona szarość krzesła. Doda przestrzeni szyku i wytwornej elegancji.

  • Do salonu. Z racji na potrzebę wygodnego wypoczynku w salonie, dopasowanie do niego krzesła powinno się zacząć od komfortu siedzenia. Zapewni je grubsze, pikowane oparcie i siedzisko wyściełane dodatkową pianką. Inspirująco prezentują się też krzesła z wysokimi, rozłożystymi podłokietnikami.
  • Do jadalni. Prostota formy, klasyczne kształty i wygoda. Pamiętajmy, że przy jadalnianym stole siedzi się zwykle krótko, więc krzesło nie musi sprawiać wrażenia fotela, w którym będziemy się zapadać z przyjemnością. Powinno być raczej sztywne i dawać możliwość swobodnego przesuwania się na boki. Tu warto przemyśleć krzesła, które nie mają podłokietników, ani innych dodatków mogących zajmować za wiele miejsca. Przed zakupem zmierzmy również miarką odległość od jednej nogi stołu w jadalni do drugiej i upewnijmy się czy kupiony komplet takich stylowych, szarych krzeseł na pewno zmieści się pod stołem. Jeśli nie – to znak, że ryzykujemy zajęcie na krzesła zbyt dużej powierzchni jadalni, co przy małych pomieszczeniach może być dużym błędem.

Wybierając krzesło dobrze jest też zwrócić uwagę na sposób wykończenia jego nóżek. Inny efekt będzie miało szare krzesło z jasnymi, drewnianymi nogami, a inny to, które umiejscowiono na metalowym statywie. Ciekawie prezentują się też wersje z nogami polerowanymi na wysoki połysk oraz z chromowanymi statywami. Te ostatnie będą dobrze wyglądać np. w pomieszczeniach glamour!