Modułowe domy 70 m² – najważniejsze informacje.

Rynek mieszkaniowy to w tej chwili momentami olbrzymie koszty. Nie da się ukryć, że coraz częściej ceny mieszkań niewiele różnią się od cen mniejszych domów jednorodzinnych. A i te przez ostatnie lata zdążyły sporo podrożeć. Jest jeszcze jedna opcja, o której mało kto pamięta, gdyż popularność tego rozwiązania jest w naszym kraju znikoma. Modułowe domy 70 m² to rozwiązanie szybkie, często dużo tańsze i nie lada gratka dla osób, które nie chcą mieszkać w centrach dużych miast.

Modułowe domy 70 m² – ile trwa budowa?

Domy 70 m² modułowe to możliwości bardzo szybkiego zamieszkania od momentu zakupu projektu. Zazwyczaj jest to kwestia kilku tygodni czasami kilkunastu, aby poszczególne elementy naszego domu dotarły na przygotowaną do jego potrzeb działkę. Modułowe domy do 70 m² są przywożone jako fragmenty gotowej już konstrukcji za pomocą samochodów ciężarowych. Montaż takiego domu często trwa od 1 do 3 dni. Wszystko za pomocą profesjonalnego sprzętu i osób przeszkolonych do montażu tego typu zabudowy.

Należy tu pamiętać, że dom modułowy jak sama nazwa mówi, to już gotowe, prefabrykowane moduły. Z jednej strony daje to pewność precyzyjnego wykonania i najwyższych standardów nowoczesnej budowy. Z drugiej jednak zazwyczaj wybierać można tylko wśród gotowych projektów. Jednak ich mnogość jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Modułowe domy 70 – czy można je postawić gdziekolwiek?

Najnowsze prawo pozwala na budowę domów modułowych do zamieszkania tak jak każdej innej konstrukcji budowlanej. Jednocześnie nie są jednak wymagane pozwolenia, jeżeli nie są one większe niż 70 m². Dlatego krótki jest nie tylko czas montażu, ale i całości załatwianych spraw w urzędach.

Standardowe domy 70 m² zrobione z gotowych modułów wymagają jednak trochę przygotowań, nie tylko w kwestii produkcji konstrukcji. Dom taki musi być postawiony na przygotowanych, potrzebnych do tego typu budowy fundamentach. One zazwyczaj nie wchodzą w cenę domu. Oczywiście potrzebna jest nam także uzbrojona działka budowlana.

Domy do 70 m² – modułowe – czy są całoroczne?

Tak, w tej chwili wiele ofert na rynku modułowych domów 70 m² i mniejszych to konstrukcje dopasowane do naszego klimatu. Można więc kupić go jako dom całoroczny bez obaw o problemy z zimowymi temperaturami. Konstrukcje nowoczesnych domów modułowych to wręcz bardzo duża energooszczędność w porównaniu do murowanych domów, które powstawały jeszcze 10-20 lat temu. Bardzo często domy 70 m² tego typu, to dużo większa przestrzeń użytkowa. Standardem wśród tego typu obiektów są choćby antresole, idealne na sypialnię czy gabinet, które znacząco powiększają powierzchnię użytkową.