Mop elektryczny – czy warto kupić mop parowy Karcher?

Utrzymanie idealnie czystej podłogi nie jest prostym zadaniem. Utrudnia je dodatkowo posiadanie zwierząt i małych dzieci. Ciągłe sprzątanie może męczyć, szczególnie jeśli korzystasz ze zwykłego mopa i walczysz z ciągłą wymianą brudnej wody. Rozwiązaniem jest mop elektryczny, który odmieni Twoje sprzątanie i sprawi, że stanie się ono przyjemnością. Sprawdź poniżej, jak go używać i poznaj jego zalety.

Elektryczny mop do mycia podłóg – zalety

Mycie podłóg mopem elektrycznym ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. Jednym z wiodących producentów na rynku jest firma Karcher. Mop elektryczny Karcher to urządzenie, który łączy w sobie funkcje odkurzacza i tradycyjnego mopa. Dzięki temu nie musimy wykonywać tych czynności osobno. Dodatkowa funkcja suszenia pozwala na korzystanie z powierzchni bez zbędnego oczekiwania na jej wyschnięcie. 

Obrotowe głowice w mopach elektrycznych same przesuwają urządzenie po podłodze, a także bez problemu usuwają  zaschnięte plamy, bez konieczności użycia siły. Dzięki temu sprzątanie elektrycznym mopem nie sprawia problemów nawet osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Obracające się pady z mikrofibry powodują, że mop dociera także do trudno dostępnych miejsc (rogi i szczeliny). 

Gdzie korzystać z mopa elektrycznego?

Mopy elektryczne mogą sprzątać znacznie więcej rodzajów podłóg niż tradycyjne mopy wyciskane lub sznurkowe. Idealnie sprawdzi się do:

 • gresu,
 • parkietu, 
 • podłogi laminowanej, 
 • PVC, 
 • winylu,
 • korka,
 • kamienia, 
 • linoleum,
 • PVC.

Mop elektryczny doskonale sprawdzi się także wszędzie tam, gdzie są małe dzieci i zwierzęta. Z łatwością można nim wytrzeć i zebrać kurz, małe okruchy czy sierść zwierząt domowych w jednym kroku.

Jak działa Karcher do mycia podłóg?

W przypadku mopa elektrycznego Karcher powierzchnia jest czyszczona przy użyciu obracających się padów z prędkością 500 obrotów na minutę. Te miękkie pady wykonane z mikrofibry są automatycznie zwilżane ze zbiornika wody czystej. Zbiornik ten należy samodzielnie wypełnić wodą i specjalnym środkiem do czyszczenia podłóg. 

Zalegający na podłodze brud zostaje zmiękczony i zebrany przez pady. System odkurzający go następnie zasysa do zbiornika na zanieczyszczenia. Opróżnienie pojemnika odbywa się bez kontaktu z zabrudzeniami. Można go myć w zmywarce, a same pady można spokojnie prać w pralce w 60°C

Mop Karcher FC 7 posiada także funkcję czyszczenia urządzenia i padów w stacji czyszczącej. 

Czy warto kupić Karcher do mycia podłóg?

Firma Karcher powstała w 1935 roku. Już w 1950 roku postawiła na technologię w zakresie sprzątania. Od wielu lat cieszy się fantastyczną opinią i niesłabnącą popularnością. Wybór firmy Kärcher gwarantuje Ci łatwo dostępny serwis. Nawet po okresie gwarancji nie będziesz mieć problemów z ewentualną naprawą. 

Elektryczne pady są o 20% skuteczniejsze od klasycznego mopa. Według szacunków firmy Kärcher mop elektryczny zużywa 90% mniej wody. Ten niesamowity sprzęt oferuje 3 poziomy czyszczenia, dedykowane do różnych rodzajów zabrudzeń oraz powierzchni. 

Najlepszy elektryczny mop do mycia podłóg – sprawdź gdzie kupić?

Mop elektryczny Karcher kupisz u autoryzowanego partnera ASC-PRO. Sklep ASC-PRO oferuje duży wybór produktów oraz dodatkowego wyposażenia, a także zapewnia profesjonalne doradztwo. Dzięki wysokiej jakości produktów i niezawodności produktów marki Karcher można mieć pewność, że produkt spełni wszystkie oczekiwania. 

ASC-PRO oferuje także m.in.:

 • kompletny dobór urządzeń do potrzeb,
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
 • najniższe ceny,
 • doradztwo w zakresie dodatkowego wyposażenia.