Najpiękniejsze sypialnie kolory, które urzekają

Zamknij oczy i wyobraź sobie swoją wymarzoną sypialnie. Z całą pewnością właśnie podziwiasz idealne łóżko kontynentalne, dopasowaną szafę, a także komodę zapełnioną najcenniejszymi pamiątkami i zdjęciami bliskich, których zawsze chciałabyś mieć przy sobie. Każdy jeden szczegół jest idealnie opracowany w Twoich marzeniach, a co z kolorami ścian? Jak powinna być wymalowana sypialnia, aby odcienie nie były zbyt przytłaczające i pozytywnie wpływały na naszą aurę? Przekonaj się jaka paleta barw jest najbardziej lubiana przez współczesnych architektów i wybierz idealny dla siebie odcień. 

Sypialnie kolory pełne głębi 

Aranżacja sypialni jest niezwykle ważnym zadaniem, do którego musimy podejść z należytą starannością. Kolory wykorzystane do zapełnienia ścian w tym szczególnym pomieszczeniu powinny idealnie oddawać nasz charakter, a także sprzyjać odpoczynkowi. Podczas dobierania odpowiedniej palety barw musimy zastanowić się nad stylem – czy nasza sypialnia ma być harmonijna i klasyczna czy może nowoczesna i pełna energii. Oto kilka propozycji kolorów, dzięki którym sypialnie wyglądają olśniewająco. 

  • Pastelowy niebieski – idealnie pasuje do cichych osób, sprzyja wyciszeniu i odpoczynkowi. Doskonałym dopełnieniem błękitu będzie biel, a także kremowy odcień; 
  • beż – to chyba najbardziej uniwersalny i najczęściej wybierany kolor. Jego urok tkwi w uniwersalności, ten odcień nie jest ani zimny, ani ciepły, dlatego też świetnie sprawdza się zarówno przy mniejszych jak i większych pomieszczeniach; 
  • mięta – orzeźwiająca i zawsze świeża mięta oczaruje każdą sypialnie. Kolory pasujące do tego odcienia również nie są przytłaczające, mięta może być swobodnie łączona z bielą, szarością, a nawet czernią;
  • pudrowy róż – to ciekawa propozycja dla prawdziwych romantyczek. Ten odcień tworzy przytulne wnętrze w stylu prowansalskim, w którym odpoczynek jest największą przyjemnością. Delikatny, a jednocześnie wyrazisty pasuje nie tylko do sypialni, może być z powodzeniem stosowany na korytarzach, w jadalniach, salonach, a nawet kuchniach. 
  • delikatna szarość – w zależności od wybranego odcieniu szary może zagwarantować Ci klasyczne piękno, harmonię i spokój. Szary świetnie sprawdza się w połączeniu z różnymi kolorami, które dodatkowo podkreślą jego urok. 

Wybierz idealny kolor do swojej nowej sypialni i zobacz jak łatwo możesz zadbać o swój spokój. Doskonale zaaranżowana sypialna będzie stanowiła oazę, do której chętnie powrócisz nawet po najcięższym dniu, a ponadto może stać się Twoim powodem do dumy, który z chęcią będą podziwiać przybyli goście.