Narożniki z funkcją relaks w praktyce!

Wielki powrót narożników, które w ostatnich latach cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, zmotywował producentów mebli wypoczynkowych do szukania nowych i ciekawych rozwiązań, dzięki którym tego typu wyposażenie może być jeszcze bardziej funkcjonalne i wygodne. Efektem tych działań są nowoczesne narożniki z funkcją relaks. Na czym polega ich wyjątkowość? Jak wygląda ich użytkowanie w praktyce?

Na czym polega funkcja relaks w narożniku

Głównym zadaniem mebli wypoczynkowych jest zapewnienie jak najwygodniejszych warunków dla chwil wytchnienia. I trudno znaleźć lepszą do tego konstrukcję niż ta, w jaką zostały wyposażone narożniki z funkcją relaks. Tego typu meble mają za zadanie zaspokoić najbardziej wymagających użytkowników, gwarantując w pełni komfortową pozycję wypoczynku.

Możliwe jest to za sprawą specjalnych modułów, które wchodzą w skład konstrukcji narożnika. Są one wyposażone w ruchome oparcia, zagłówki i wysuwane podnóżki. Pozycję modułu reguluje się za sprawą specjalnego mechanizmu, zmieniając kąt nachylenia oparcia i podpórki na nogi, dostosowując tym samym pozycję do swoich potrzeb. Co istotne jeden narożnik może być wyposażony nawet w kilka modułów z funkcją relaks!

Narożnik z funkcją relax – jak to działa?

Ustawienie wygodnej pozycji w module z funkcją relaks może odbywać się manualnie (sterowanie sensoryczne), czyli za pomocą siły mięśni. W takiej sytuacji wystarczy wywrzeć mocniejszy nacisk na oparcie narożnika, a specjalny układ siłowników pozwoli dostosować pozostałe ruchome części do wybranej pozycji. Te bardziej nowoczesne narożniki z funkcją relaks posiadają sterowanie elektryczne. Wtedy pozycję ustawia się za pomocą panelu sterującego.

Nowoczesne narożniki z funkcją relaks i funkcją spania

Interesującą i bardzo praktyczną opcją są narożniki wyposażone zarówno w funkcję relaks, jak i funkcję spania. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo uniwersalne wykorzystanie narożnika. Są to bowiem niezwykle funkcjonalne meble, które oprócz możliwości ustawiania modułu relaks, pozwalają również na rozłożenie narożnika i jego zamianę w wygodne łóżko. Taka opcja nie jest standardem, dlatego zawsze warto sprawdzać, czy narożnik z funkcją relaks, który przypadł nam do gustu, oferuje również funkcję spania.

Podsumowując, narożniki wyposażone w funkcję relaks i funkcje spania stanowią kwintesencję mebli wypoczynkowych jako takich. Sama funkcja relaks pozwala zamienić narożnik w wygodny fotel, a nawet szezlong. Użytkowanie tego typu mebli jest proste. Poza tym z reguły jest to wyposażenie z wyższej półki, czyli solidne, o nowoczesnym designie i wysokiej jakości wykonania.