Neodymowe magnesy do mebli

Coraz częściej proste meble z sieciowych sklepów rezygnują z możliwości, takiej jak montowanie magnesów w celu utrzymania odpowiedniej siły, czy to otwierania szafek, czy też innych funkcji. Jednocześnie wiele osób decyduje się na niestandardowe projekty.

Po co są magnesy do mebli?

W takim przypadku właśnie neodymowe magnesy do mebli sprawdzą się jako element podtrzymujący czy ułatwiający korzystanie z nich. Zatrzaski magnetyczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie na przykład istnieje ryzyko samoczynnego otwierania się szafek lub ich niedomykania. Nie zawsze sam zawias poradzi sobie z tym problemem. Magnes już tak. Kiedyś stolarze masowo wykorzystywali magnesy ferrytowe. W tej chwili można skorzystać z opcji, jakie dają te wykonane z neodymu. Tym bardziej że magnesy neodymowe charakteryzują się ogromną siłą przyciągania, więc takie zabezpieczenia na pewno nas nie zawiodą.

Neodymowe magnesy do mebli

Wymieniamy zarówno magnesy neodymowe, jak i ferrytowe, które wcześniej były używane jako magnesy do mebli w różnego rodzaju miejscach. Jaka jest między nimi różnica? Przede wszystkim magnesy neodymowe jak sama nazwa mówi, są wykonane z prasowanych na gorąco metali, w tym właśnie neodymu, charakteryzującego się ogromną siłą przyciągania w tego typu obiektach magnetycznych. Magnesy neodymowe są niesamowicie wytrzymałe oraz co ważne w przypadku ich montowania do widocznych elementów mebli, zawsze wyglądają estetycznie. Niegdyś wykorzystywane w stolarce magnesy ferrytowe mają znacznie mniejszą siłę magnetyczną, no i co może być problemem, nie wyglądają zbyt estetycznie. Są kawałkiem bardzo ciemnego magnesu, który czasami możemy pamiętać jeszcze z meblościanek stojących w domach naszych babć. Magnesy ferrytowe podobnie do neodymowych zawdzięczają swoją nazwę składnikowi, który jest do nich dodany. W tym przypadku mowa o ferrycie, który jest ceramicznym związkiem żelaza.

Magnesy do mebli na wymiar

Meble na wymiar bardzo często potrzebują także magnesów na wymiar, idealnie dostosowanych do ich kształtu i potrzeb. Całe szczęście szukając takich, neodymowe magnesy do mebli mogą być w dużej mierze idealnie dopasowane do potrzeb. Można zakupić je w różnych kształtach, wymiarach i zawsze mieć pewność ich ładnego wyglądu, ponieważ ich podstawowa powłoka zabezpieczająca przed korozją i reakcjami chemicznymi posiada metaliczną, odbijającą światło powierzchnię, w różnych wybranych kolorach. Ich ogromna silą pozwala zamontować nawet kilkumilimetrowy magnes i mieć pewność, że utrzyma on nawet spore obciążenia.